FETÖ ihanete sınır tanımadı

Giriş Tarihi: 25.7.2016
FETÖ ihanete sınır tanımadı
İÇİŞLERİ BAKANI EFK AN ALA AÇIKLADI:

Darbecilerin eşleri KPSS hırsızı çıktı

FETÖ, PKK'ya sınırda yardım etti

PKK bombalarına FETÖ göz yumdu

İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın, "Bunlar teröristten de aşağılık" diye nitelediği FETÖ'nün ihanetinin nerelere vardığı ortaya çıktı. Ala, darbe girişiminde rol alan ve sıkıyönetim komutanı olarak atanacağı belirtilen cuntacıların eşlerinin KPSS hırsızlığı ile devlet memuru olduklarını açıkladı. Gazetelerin Ankara temsilcileri ile bir araya gelen Ala, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi ve sonrasına ilişkin çarpıcı bilgiler verdi.

CUNTACILAR VE KPSS HIRSIZI EŞLER: Milli Savunma Bakanlığı ve ÖSYM de darbecilerin eşlerinin girdiği sınavları mercek altına aldı. İlk etapta 2010 KPSS'de soruların tamamını doğru yanıtlayan 380 kişinin 40'nın kocasının darbeci olduğu ortaya çıktı. FETÖ'nün darbe girişiminde gözaltına alınan lerden Deniz Yüzbaşı Haldun Gülmez ile askeri casusluk soruşturmasında hakkında yakalama kararı çıkarılan Binbaşı Recep Zafer'in eşlerinin KPSS şüphelisi olduğu belirlendi.

380 SUBAY EŞİ: 2010 KPSS soruşturması kapsamındaki 380 zanlının subay eşi olduğu ve bunların KPSS'de 100 ve üzerinde soruya doğru cevap verip, sınavı kazandıkları tespiti yapıldı.

FETÖ-PKK İŞBİRLİĞİ: Telsiz görüşmelerinde PKK'nın bunların bazılarından bilgi aldıklarına dair konuşmalar çıkıyor. Bir bomba transferinin Suriye sınırından ta Türkiye'nin içlerine kadar yapılırken, bir astsubayı ve bir subayın ilgisinin olduğunu yakalanan bir kişi söylüyor.

FİDAN, "DARBE" DEDİ: 21.20 uçağı ile Erzurum'dan hareket ettim. 23'te Ankara'ya ulaştım. Telefon açıldı korumam,"Efendim sosyal medyadan darbe oluyor diye haberler geçiyor" dedi. O sırada Hakan Fidan aradı. "Sayın bakanım darbe oluyor, bizi bombalıyorlar" dedi. Sonradan öğreniyoruz ki, bizim uçağımızı da Malatya'ya indirmek için talimat geçiyorlar.

ARİF PAŞA'NIN AÇIKLAMASI: Jandarma Harekât Başkanı Arif Çetin'e 'Televizyona çıkın açıklama yapın' dedim. Darbeciler, 'Jandarma Genel Komutanlığı ele geçirilmiştir' diye mesaj geçiyor. Arif Paşa mesaj çekiyor 'Bunlar darbecilerdir, dinlemeyin' diye.

1500 ÖZEL HAREKÂTÇI: Güneydoğu'dan ve Karadeniz'den özel harekatçıları uçaklarla getirdik. Esenboğa'ya inemediler. Nevşehir'e 1500 özel harekatçıyı getirdik. 1500 özel harekatçıyı da İstanbul'a indirdik. 3 bin özel harekatçı getirdik.

EMNİYETTEKİ OPERASYONUN YARARI: 17-25 Aralık'tan sonra emniyette 35 bin kişinin yerini değiştirmiştik. Ne kadar isabetli iş yapmışız.

1 TONLUK BOMBA: 1'er ton ağırlığında lazer güdümlü iki bomba atıyorlar. Helikopterimizi vuruyorlar. 50 kardeşimiz orada şehit oldu.

CANİ YAKALANDI: Terörle Mücadele Daire Başkanımız Turgut Arslan'ın elleri bağlı olduğu halde başına yakın mesafeden iki kurşun sıkıyorlar. Bunlar asker elbisesi içine girmiş teröristler. TEM Başkanımızı vuran kişi, Jandarma Genel Komutanı Galip Mendi'nin özel kalem müdürü Albay Erkan Öktem yakalandı.

CUMHURBAŞKANIMIZ ARANMALIYDI: Saat 18.00'de bir emir yazılıyor. Türk hava sahası kapatılıyor. O saatten sonrasının izahı yok. Daha önce de bu terörist yapının içinden istihbarat alınmalıydı. O saatten sonra komutanlar düğüne gidiyor. Cumhurbaşkanımız aranmalıydı. Başbakanımız aranmalıydı. Ben aranmalıydım. Genelkurmay Başkanımız o sabah saat 11'de beni aradı. Neredesiniz bir araya gelip değerlendirme yapsak dedi. Erzurum'dayım Ankara'da değilim dedim. Zaman zaman arar beni. Pazartesi ya da Salı günü görüşürüz dedik.

JANDARMAYA NEŞTER: Jandarma'yı Emniyet Genel Müdürlüğü gibi her şeyi ile İçişleri Bakanlığı'na bağlayacağız.

İSTİHBARATA YENİ DÜZEN: Türkiye'nin ihtiyaçları dikkate alınarak yeniden kurgulanacak.

DARBE GİRİŞİMİNİN SON BİLANÇOSU
Emniyet Genel Müdürlüğü, FETÖ/PDY darbe kalkışmasında 179'u sivil, 62'si ve 5 asker olmak üzere 246 vatandaşın şehit düştüğünü açıkladı. 135 polis, 21 asker ve 2 bin 29 sivil ise yaralandı. 24 darbeci ölü, 49 darbeci ise yaralı olarak ele geçirildi. 8 bin 900 asker, 2 bin 114 hâkim-savcı, bin 611 polis, 55 mülki idare amiri ve 689 sivil olmak üzere 13 bin 369 kişi ise gözaltına alındı. 3 bin 847 asker, bin 572 hâkim-savcı, 470 polis, 34 mülki idare amiri ve 93 sivil de tutuklandı. 5 bin 503 kişinin ise gözaltı işlemleri devam ediyor. FETÖ üyelerine ait iptal edilen toplam pasaport sayısı ise 21 bin 60'a ulaştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ ihanete sınır tanımadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN