Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir aile üç kahraman

Hakan, Lütfi ve Mehmet ... 15 Temmuz si abi, kardeş ve enişte ‘Biz şehit olmaya gidiyoruz’ deyip Külliye’ye koştu. Korkusuz ‘Gülşenler’ FETÖ’cü hainlerin F-16’dan attığı bombalara hedef olup birlikte şehadete ulaştı

Giriş Tarihi: 4.8.2016
Bir aile üç kahraman
239 şehit, 2 bin 191 gaziyle demokrasi destanı yazılan 15 Temmuz'da hainlere direnenlerden biri de ailesiydi. Kızılcahamam'da yaşayan ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde demokrasi nöbeti tutan Gülşen ailesi, o 3 şehit verdi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla Kızılcahamam'dan 70 kilometre yol gelerek vatan savunmasına katılan aynı aileden Mehmet Gülşen (61), kardeşi Hakan Gülşen (43) ve kuzeni ve enişteleri olan Lütfi Gülşen (63) F-16 uçağından atılan bomba sonuncunda hayatını kaybetti. Darbe girişiminde vatan savunması için beraber yola çıkan 3 demokrasi kahramanı beraber direndi, beraber öldü ve beraber gömüldüler.

'BİZ ŞEHİT OLMAYA GİDİYORUZ'
Hakan, Lütfi ve Mehmet Gülşen... Üçü de Kızılcahamam'da yaşıyordu. Üçü de evli ve 2'şer çocukluydu. Darbe girişimini televizyondan öğrendiler. Erdoğan'ın çağrısı üzerine meydanlara indiler. Kızılcaham'da biraz vakit geçirdikten sonra Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önüne vatan nöbeti tutmaya karar verdiler. Gece 01.00'de kendi arabalarıyla yola çıktılar. Kızılcahamam'dan kendileriyle birlikte Ankara'ya demokrasi nöbeti tutmaya gelen gençlere, "Siz şimdilik gelmeyin, biz şehit olmaya gidiyoruz" diyerek karşı çıktılar. Yaklaşık 70 kilometre yol yaptıktan sonra Beştepe'ye vardılar. Gece boyunca Beştepe'de nöbet tuttular. FETÖ'cü hainlerin helikopterle yaptığı saldırıdan son anda kurtuldular. Sabaha karşı artık gün ışımaya başladığında Külliye ve Jandarma Genel Müdürlüğü arasında kalan bölgede nöbet tutmaya devam ettiler. Ancak sabahın ilk ışıklarıyla Külliye üzerinde alçak uçuş yapan F-16'nın bıraktığı bombadan kaçamadılar. Beraber yola çıkan Gülşenler, aynı yerde yan yan can verdiler.

'DEMOKRASİ DERSİ VERELİM'
Hain darbe girişiminde 2 kardeşini ve bir amcaoğlunu kaybeden Nizami Gülşen, "Aynı aileden 3 şehit vermenin acısını da gururunu da birlikte yaşıyoruz" dedi. Kardeşlerinin ve kuzenlerinin vatanına, milletine bağlı insanlar olduğu ifade eden Gülşen şunları söyledi: "Onlar darbe girişiminde vatan savunması için yola çıktılar. 'Şehit olmaya gidiyoruz' dediler. Beraber gittiler, beraber direndiler, beraber öldüler ve beraber gömüldüler. Allah'ın takdiri. Allah vatanımıza bir daha böyle bir olay yaşatamasın. Üçü de vatanına, davasına sadık güzel insanlardı. Darbecileri görünce 'Hadi gidelim şunlara bir demokrasi dersi verelim' dediler."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir aile üç kahraman
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN