Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte FETÖ’nün 1 şifresi

ların F serisinin birinci derece örgüt militanlarına, C serisinin yöneticilere, J serisinin ise örgüt üyelerine dağıtıldığı belirlendi

Giriş Tarihi: 9.8.2016
İşte FETÖ’nün 1 dolar şifresi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturmada gözaltına alınan darbecilerin üzerlerinden ve evlerinde yapılan aramada çok sayıda 1 lık banknot çıkmıştı. Ele geçirilen dolarların örgüt içinde ne anlam ifade ettiği ve hangi şifreleri taşıdığına yönelik yürütülen soruşturmada dikkat çeken bilgilere ulaşıldı. O ayrıntılar şu başlıklarla sıralandı:

VARLIK-YOKLUK MESELESİ:
Terörist Fetullah Gülen yıllar önce yaptığı bir konuşmada "Hepiniz 0'sınız, 1'den önce olursanız bir anlam ifade etmezsiniz. Ancak 1 olursanız değer kazanırsınız. Ben 1'im" dedi. Cuntacılar kendilerine verilen bu para ile örgüt lideri Gülen gibi '1' olduklarına da inandılar. Örgüt içerisinde 1 varlık anlamına gelirken, 0'ın ise yokluk anlamını taşıdığı belirtildi. Ele geçirilen dolarların 3 serisinin bulunduğu belirlenirken, "F serisinin" birinci derecedeki örgüt militanlarına "C serisi"nin toplantılara katılan örgüt yöneticilerine ve "J serisinin" alt düzeydeki örgüt üyelerine dağıtıldığı kaydedildi.

CUNTACILARDA DA ÇIKTI
Sahil Güvenlik Ege Bölge Deniz Komutanı Kurmay Albay Yılmazaslan'ın odasında "F serisi" 1 dolar ele geçirilirken, Harp Okulu Destek Komutanı Albay Yusuf Özdemir'in ise darbe girişimi günü okulda rütbeli ve rütbesiz askerlere sarı zarf içinde aynı seriden dolarları dağıttığı ortaya çıkmıştı. Yine darbe girişimi soruşturmasında tutuklanan sözleşmeli er Muhammet Ömer Saldanlı'nın üzerinden de "F" serisi 1 dolar ele geçirilmişti.

17 - 25 ARALIK'TA DA AYNI YÖNTEM
FETÖ'nün 1 dolar benzeri mesajları 17 - 25 Aralık döneminde de kullandığı ortaya çıkmıştı. Bu operasyonlarda görev alan polisler yakalandıklarında üzerlerine giydikleri "sı-fır" yazılı tişörtlerle, "subliminal mesajı (bir objenin içine gömülü işaret)" kullanmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte FETÖ’nün 1 dolar şifresi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN