Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan ve Özbekistan'a gidecek

Giriş Tarihi: 15.11.2016 14:31 Güncelleme Tarihi: 15.11.2016 14:32
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan ve Özbekistan'a gidecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16-17 Kasım'da Pakistan’a, 17-18 Kasım'da ise O¨zbekistan'a resmi ziyarette bulunacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan ve Özbekistan'a resmi ziyaretlerde bulunacak.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdogˆan, 16-17 Kasım günlerinde Pakistan'a, 17-18 Kasım günlerinde ise O¨zbekistan'da temaslarda bulunacak.

Erdoğan, Pakistan ziyaretinde Cumhurbas¸kanı Memnun Hu¨seyin ve Bas¸bakan Navaz S¸erif ile görüşecek, Ulusal Meclis ve Senato ortak oturumuna hitap edecek. Tu¨rkiye ve Pakistan'dan u¨st du¨zey s¸irketlerin yo¨neticileriyle du¨zenlenecek toplantıya Bas¸bakan S¸erif ile katılacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslamabad'ın ardından Lahor'a da gidecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17-18 Kasım'da ise O¨zbekistan'ın Semerkant kentini ziyaret edecek. O¨zbekistan Cumhurbas¸kanı Vekili, Bas¸bakan S¸evket Mirziyayev ile go¨ru¨s¸ecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Tu¨rk-O¨zbek ilis¸kilerinin yanı sıra bo¨lgesel ve uluslararası gelis¸meler hakkında da go¨ru¨s¸ alıs¸veris¸inde bulunması o¨ngo¨ru¨lüyor.

Açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iki ülkeye yapacağı ziyaretlerin Türkiye ile söz konusu ülkeler arasındaki ilis¸kilerin ve is¸ birligˆinin daha da gelis¸tirilip, gu¨c¸lendirilmesi yo¨nu¨nde o¨nemli bir fırsat olacağı belirtildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan ve Özbekistan'a gidecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN