Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’nun yol arkadaşı hainin babası

lideri ’yla birlikte 25 gün sözde adalet yürüyüşü yapan ’ın oğlu öğrencisi ’ın, ’nde halka ve polise ateş açtığı ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 2.8.2017
Kılıçdaroğlu’nun yol arkadaşı hainin babası

iddianamesinde; lideri Kemal ile birlikte sözde adalet yürüyüşüne katılan 'ın oğlu öğrencisi da yer alıyor. İddianameye göre, saat 02.06'da tabur komutanı piyade yarbay Turgay Ödemiş'in emir ve komutası altına giren Selahattin Kılıç'ın; Ödemiş ve Ahmet Taştan'ın emri üzerine gişeler bölgesinde toplanan kolluk görevlilerine ve vatandaşlara ateş ettiği öğrenildi. Ödemiş'in saat 01.55 sıralarında da "ateş edilmesi" talimatını vermeye devam ettiği kaydedilen iddianamede, çömelerek ve yere yatarak mevzi alan şüphelilerin hedef gözeterek ateş etmeye başladıklarına dikkat çekildi. Ayrıca saat 02.06 sıralarında uzman çavuş Mahir Çubuk'un Anadolu istikameti gişeler bölgesinde toplanan vatandaşlara nişan alarak ateş ettiği ifade edildi.

Kılıçdaroğlu'nun yol arkadaşı hainin babası çıktı

Yalova Hava Meydan Komutanlığı'ndan gelen Abdullah Sibiroğlu, Ahmet Bayram, Arif Sun, Emre Pehlivan, Enes Karaduran, Kağan Karalürt, Mehmet Furkan Yavuz, Muhammed Aziz Kaçar, Sefa Güzel, Selahattin Kılıç, Seyit Alp Herdem ve Uğur Şahin'in; Ödemiş ve Taştan'ın emri üzerine Anadolu istikametinde bulunan 195751 ve 195755 plakalı araçların bulunduğu bölgeye gittikleri kaydedildi. Bu bölgede bulunan diğer darbeci şüphelilere dâhil oldukları, gişeler bölgesinde toplanan kolluk görevlilerine ve vatandaşlara ateş ettiklerine belirtildi. İddianamede; 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Anadolu'dan Avrupa'ya geçiş istikametini kapatma ve köprüyü kontrol altına alma görevinin Kuleli Askeri Lisesi Komutanlığı 2.Tabur Komutanı olan Yarbay Ödemiş'e verildiğine dikkat çekiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu’nun yol arkadaşı hainin babası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN