Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bebek sevinci yaşayan ni

Kayseri'de ne yakalanan 35 yaşındaki hamile kadın, hem domuz gribini hem de sağlıklı bir kız bebek dünyaya getirdi.

Giriş Tarihi: 25.1.2016 11:51
Bebek sevinci yaşayan anne domuz gribini yendi

Erciyes Üniversitesinden (ERÜ) yapılan yazılı açıklamaya göre, ateş, öksürük, halsizlik, yorgunluk ve solunum sıkıntısı şikayetleriyle 9 Ocak'ta Pınarbaşı Devlet Hastanesine başvuran 34 haftalık hamile Telli Yaman, genel durumundaki bozulma nedeniyle ERÜ Tıp Fakültesi Acil Servisi'ne sevk edildi.

Acil serviste yapılan ilk müdahalenin ardından akut solunum yetmezliği tanısı konan Yaman, suni solunum cihazına bağlandı. Kadın doğum bölümü ile yapılan değerlendirmenin ardından Yaman, sezaryene alındı.

Başarılı ameliyatın ardından sağlıklı bir kız bebek dünyaya getiren Yaman, daha sonra dahiliye yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Burada 9 gün boyunca suni solunum cihazına bağlı kalan Yaman'ın tahlillerinde ne rastlanıldı. Uygulanan tedavi sonucu Yaman, H1N1'i de yenmeyi başardı.

Yoğun bakımdaki tedavisinin ardından diğer şikayetleri için nefroloji kliniğine alınan Yaman'ın tedavisi sürüyor.

Kendisini yeniden hayata döndüren doktorlara çok teşekkür eden Yaman, "Bu hastalığı yenerek ikinci kez doğmuş oldum. İkinci kez dünyaya gelmiş gibiyim. Çok mutluyum. İnşallah, benim durumumda olanlar da bu hastalığı yener" ifadesini kullandı.

Yaman'ın eşi Arif Yaman da doktorlara ve hastaneye teşekkür ederek, şunları kaydetti:

"Eşimin hastalığı açıkçası beni umutsuzluğa sürüklemişti. Çünkü televizyon haberlerinde sıkça duyuyorduk. Bu hastalığın ne kadar zor olduğu, tan ölenleri... Özellikle hamilelerde ciddi risk oluşturduğu söyleniyordu. Zor dediler, imkansız dediler, eşim doktorların gayreti ve Allah'ın yardımı ile bu hastalığı . Eşimin iyileşmesinde emeği geçen başta dahili yoğun bakım servisinde görevli hocalarım olmak üzere, tüm doktor ve hastane personeline teşekkürlerimi sunuyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bebek sevinci yaşayan anne domuz gribini yendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN