Takım zarar görmesin

Trabzonspor'da iki gündür şok gelişmeler yaşanıyor. Eski Asbaşkan Hacısalihoğlu sonrası ona yakın 4 yedek üye de pasif direnişe geçti. Peki sürece son 15 günde nasıl gelindi?

Giriş Tarihi: 17.9.2010 ABONE OL
Trabzonspor iki gündür istifalarla sarsılıyor. Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu'ndan sonra dün de 4 yedek üye Halil İbrahim Akçay, Sırrı Furkan Eren, Derviş Boz ve Serdar Boğoçlu görevi bıraktıklarını açıkladı. Oysa tüzük gereği istifa şansları yoktu bu üyelerin.. Yedek yöneticiler pasif direniş göstererek, Aralık ayındaki kongreye kadar yönetim kurulu toplantılarına gitmeme ve görevlerini bırakma kararı aldılar. Bu sürpriz değildi! Çünkü 4 yedek üye de Hacısalihoğlu'nun yönetime aldırdığı isimlerdi ve bir vefa duygusuyla hareket ederek böyle bir karar aldılar.

Peki bu noktaya nasıl gelindi?
Hacısalihoğlu ile Sadri Şener'in tam 2 haftadır arası kötüydü. Eski dost olan ikili zaman zaman fikir ayrılıklarına düşüyorlardı. Yönetim içinden de Hacısalihoğlu'na tepkiler geliyordu. Trabzon'a kendini adayan Hacısalihoğlu bir memur gibi her sabah 09.00'da kulübe gidip gece geç vakitlere kadar çalışıyordu. Şenol Güneş'i Trabzon'a dönmesi için ikna eden adamdı. Fakat zaman zaman diğer yöneticiler ile büyük çarpışmalar yaşıyordu. Tek adam gibi hareket etmesi diğer yöneticileri tedirgin ediyordu. Başkan bu durumları görüşmek için çarşamba günü Trabzon'a geldi. Her zaman onu havaalanında karşılayan eski dostu Hacısalihoğlu bu sefer yoktu. Bu durum Şener'i şoke etti. Başkan tesislere giderken, Hacısalihoğlu çoktan eşyalarını toplatmış ve kulübe istifasını faksla yollamıştı. Başkan kendisi ile görüşmeyen eski dostunu da bir kalemde sildi ve istifasını bir saatte kabul etti.

Şimdi bu sürecin bir hikayesine bakalım:
* Tesisler içindeki mini çiftlik başkan Sadri Şener ile dalga geçilmesine neden oldu. Başkan bu nedenle sert eleştirilere maruz kaldı. Çiftlik fikri Hacısalihoğlu'na aitti.
* Hacısalihoğlu kulüp personeli ile sorun yaşıyordu. Son günlerde 3 aşçıyı işten çıkardı.
* İç transferde Selçuk ile Genel Sayman Mahmut Aksu anlaşma sağladı. Fakat Hacısalihoğlu ile Selçuk arasında geçen bir görüşme ipleri kopardı. Fatih Tekke'nin transferini çok yönetici istemedi. Fakat fatura Hacısalihoğlu'na kesildi.
* Eski Asbaşkan transfer döneminde yaptığı açıklamalarla tepki topladı. Transfer komitesinden habersiz yapılan bireysel açıklamalar da kulüpte sıkıntı yarattı.

Takım bu işten zarar görecek mi?
Sivas'a 6 atarak iyi bir hava yakalayan Trabzon'un desteğe en çok ihtiyacı olan bir döneme girildi. Bu yaşanan yönetim sıkıntısı umarız takıma zarar vermez!.

ARKADAŞINA GÖNDER
Takım zarar görmesin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA