Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bireysel olduklarında kız gibiler!

Giriş Tarihi: 25.9.2014

Beşiktaş Başkanı Orman, Bursa dönüşü yöneticilere saldıran holiganlara 'Hodri meydan' dedi

Yaptıkları utanç verici ve ayıp. Bunlar topluluk halinde adamlıklarını gösteriyorlar. Bireysel olduklarında kız gibiler. Tek tek karşıma çıksınlar da onları bir göreyim.

İşi doğru yaptığınız sürece karşı gelenler mutlaka olacak. Ancak bizler sahipsiz insanlar değiliz. Zorluklara rağmen bu kadar dik dururken bunlarla muhatap olmamız çok üzücü.

Beşiktaşlı yöneticilerin üç puan alınan Bursa deplasmanının dönüşünde Kartal Feribot İskelesi'nde bir grup holiganın saldırısına uğraması, siyah-beyazlı camiada bomba etkisi yarattı. Konu hakkındaki soruları yanıtlayan Başkan Fikret Orman, "Beşiktaş'ta kavgadan menfaat uman bir ekip var. Sayıları azaldı, çünkü taraftar bulamıyorlar. Bunların derdi kavga" değerlendirmesini yaptı. Orman, "Onlar tahmin ediyorum, 'Beşiktaş yenilecek ya da berabere kalacak' diye oraya gelmişler. Beşiktaş kazanınca devam etmek istediler. Utanç verici. Beşiktaş şu anda averaj ve puan olarak lig lideri pozisyonunda. Rakiplerimiz bizden fazla gol attığı için üçüncü sıradayız. Futbolcularımıza 'Adam gibi oynayın', diyorlar, yöneticilerimize küfrediyorlar. Ne oluyoruz?" çıkışını yaptı.

KULÜBE YAPILMIŞ BİR SALDIRI
Beşiktaş Başkanı Orman sözlerini sertleştirdi ve yaşananlara şu sözlerle tepki gösterdi: "Biz burada bu kadar dik dururken, bunlarla muhatap olmamız üzücü. Bunlar topluluk halinde adamlıklarını gösteriyorlar. Bireysel olduklarında kız gibiler.Tek tek karşıma çıksınlar da onları bir göreyim. Bana yapılan saldırı, aracıma atılan tekme, Beşiktaş Başkanı'na, Kulübü'ne ve Camiası'na yapılmıştır. Camianın bunlara karşı gereken tavrı göstermesi gerekiyor. Gerçek Beşiktaşlılar, Beşiktaş'ın kazanması ile mutlu olanlar bunları görüp, Beşiktaş'a sahip çıksınlar." Orman, Bursaspor maçında Olcay'a yaptığı asistle galibiyette büyük pay sahibi olan Sosa hakkında ise, "O çok iyi bir futbolcu. İzlediğimiz, emin olduğumuz bir transferdi. Harcadımığız paraya ve zamana helal olsun" yorumunu yaptı.

BEŞİKTAŞ'TA TÜZÜK KARDEŞLİĞİ

Beşiktaş camiası; 'Hep birlikte, kusursuz bir tüzük' için Swiss Otel'de bir araya geldi

Beşiktaş'ta aralarında Rahmi Koç, Serdar Bilgili, Yıldırım Demirören ve Erdoğan Demirören gibi isimlerin de bulunduğu toplam 283 kişinin divan kurulu üyeliklerinin düşmesinin ardından, yönetim kurulu üyeleri ve camianın ileri gelenleri çözüm arayışı için buluştu. Swiss Otel'de gerçekleştirilen toplantıya daha önce Murat Aksu, Serdal Adalı ve Hasan Arat'ın listelerinde yer alan, bu nedenle de Fikret Orman ve yönetimine uzak duran isimler de katıldı. Toplantıda, "Tüzüğümüzü hep birlikte yapalım, Beşiktaş'a yakışır, kusursuz bir tüzük hazırlayalım. Bir daha böyle sorunlarla karşı karşıya kalmayalım" kararı alındı. Toplantıların Kasım ayında yapılacak olan Olağanüstü Tüzük Tadil Kongresi'ne kadar 15 günde, gerekirse haftada bir yapılması da kararlaştırıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bireysel olduklarında kız gibiler!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN