Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sarı mı, Kırmızı mı?

Giriş Tarihi: 25.10.2014
Sarı mı, Kırmızı mı?

Galatasaray'da bugün yeni bir dönem başlıyor. Ünal Aysal'ın görevi bırakmasıyla olağanüstü Genel Kurul'a giden sarı-kırmızılı kulüp, Mayıs ayına kadar görev yapacak yeni başkanını seçiyor

Galatasaray Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda Ünal Aysal'dan sonraki yeni başkanını seçerek yeni bir döneme adım atacak. Aidatlarını yatırmış 6 bin 815 kulüp üyesi, Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda 10:00-15:00 saatleri arasında oylarını kullanabilecek. Renk seçimine göre başkan adaylarından Yalman için 'sarı', Yarsuvat için 'kırmızı' oy pusulası kullanılacak. Camiada kırmızı rengin seçimde uğurlu geldiğine inanılıyor. Ama Ünal Aysal 3 sene önce 'sarı' pusula ile rekor oy alarak başkan seçilmişti.

KULİSLERDE NELER KONUŞULUYOR?

Duygun Yarsuvat, eski sporcuların Yalman'a oy vereceğini düşünerek seçim çalışmalarında ilk olarak onlarla bir araya geldi. 35 yaş ve altı G.Saray Lisesi mezunu üyelerin çoğu Yalman'ı destekleyecek. Bu isimler, Adnan Polat dönemiyle birlikte kulüpte aktif rol oynamaya başladı. Duygun Yarsuvat'ın ekibi ise liseli olmayan gençlere güveniyor.

BAŞKAN ADAYI

ALP YALMAN: 1940 doğumlu, iş adamı

YÖNETİM KURULU
Taner Aşkın: 1940 doğumlu, iş adamı
Nasuhi Sezgin: 1948 doğumlu, iş adamı ve G.Saray Lisesi mezunu
Işın Çelebi: 1950 doğumlu, ekonomiden sorumlu eski devlet bakanı
Levent Nazifoğlu: 1964 doğumlu, turizmci
Dikran Gülmezgil: 1950 doğumlu, iş adamı
Mehmet Dedeoğlu: 1966 doğumlu, hukukçu
Aydın Yardım: 1958 doğumlu, mühendis
Erdal Aslan: 1967 doğumlu, yeminli mali müşavir
Abdullah Kavukçu: 1972 doğumlu, iş adamı
Alper Narman: 1974 doğumlu, iş adamı ve G.Saray Lisesi mezunu

YEDEK ÜYELER
Mehmet Altıoklar:
1962 doğumlu, yapımcı
Levent Karadeniz: 1962 doğumlu, iş adamı
Can Natan: 1977 doğumlu, hukukçu
Erdem Keçeci: 1960 doğumlu, sanayici.
Erol Türk: 1973 doğumlu, iş adamı.

BAŞKAN ADAYI
DUYGUN YARSUVAT: 1937 doğumlu, hukukçu ve Galatasaray Lisesi mezunu

YÖNETİM KURULU
Hamdi Yasaman: 1947 doğumlu, hukukçu ve Galatasaray Lisesi mezunu
Dursun Özbek: Turizmci, iş adamı ve Galatasaray Lisesi mezunu
Abdurrahim Albayrak: 1954 doğumlu, iş adamı
Cem Kınay: 1958 doğumlu, iş adamı.
Mete İkiz: 1968 doğumlu, iş adamı.
Mehmet İpekdokuyan: 1965 doğumlu, iş adamı ve Galatasaray Lisesi mezunu
Mehmet Can Topsakal: 1958 doğumlu, iş adamı ve Galatasaray Lisesi mezunu
İsmail Sarıkaya: 1967 doğumlu, inşaat müh.
Ahmet Tunç Akan: 1963 doğumlu, inşaat müh.
Ebru Köksal: 1968 doğumlu, üst düzey yönetici ve danışman

YEDEK ÜYELER
Ural Aküzüm: Hukukçu, Arı Hareketi Yönetim Kurulu üyesi
Ceyda Gürcan: İstanbul Barosu avukatı
H.Murat Atay: 1966 doğumlu, doktor
Selim Arda Üçer: 1980 doğumlu, yönetici
Ali Yüce: 1986 doğumlu, iş adamı

YALMAN NEDEN SEÇİLİR
Galatasaray Spor Kulübü'ne 20 yıl hizmet verdi. 1990-1996 arası başkanlık yaptı ve kulübü borçsuz olarak Faruk Süren'e bıraktı. 2000'de UEFA Kupası'nı kazanan takımın temellerini (Okan, Suat, Ergün, Arif, Hakan Şükür) oluşturan isim. Eski başkan Adnan Polat'ın desteğini aldı. Alp Yalman'ın listesinde yer alan, camiada çok sevilen Galatasaray Lisesi mezunu Nasuhi Sezgin ve Eski Sporcular Derneği'nin başkanlığını yapan Levent Nazifoğlu liselilerin ve eski sporcuların oylarında ibrenin Yalman'a kaymasını sağlayabilir. Ekibinde Işın Çelebi, Erdal Aslan ve Aydın Yardım gibi kriz içindeki şirketleri kurtarma yönetiminde uzmanlaşmış isimler bulunuyor.

YARSUVAT NEDEN SEÇİLİR
210 gün görev yapacağını açıkladı. Bu durum camiada 'toparlanma süreci' olarak yorumlanıyor. Mayıs ayında başkanlığa ve yönetime talip olacak isimler, kendisini destekleyecek. Eski başkan Adnan Polat'a muhalif kesim oylarını Duygun Yarsuvat'a atacak. Yarsuvat ekibine, Ahmet Ocaklı Yüce'nin oğlu Ali Yüce'yi aldı. Galatasaray Lisesi mezunu Yüce ve Sicil Kurulu listesindeki Serdar Eder'in blok oyları ibrenin Yarsuvat'a kaymasını sağlayabilir. Seçimlerde belirleyici rol oynayan duayen İnan Kıraç'ın da gönlündeki başkan Yarsuvat. Abdurrahim Albayrak ve Ali Dürüst hamlesi çok önemli. Camiada, futboldaki krizi Albayrak-Dürüst ikilisinin çözeceği görüşü hakim.

TULUN, YARSUVAT'A... ARIBOĞAN, YALMAN'A
Camiada tartışılan iki isim olan Bülent Tulun ve Lutfi Arıboğan da seçim öncesi renklerini belli etti. Önceki gün Duygun Yarsuvat'ın davetine katılan Tulun, gece boyunca Ali Dürüst'le sohbet etti. Yarsuvat seçilirse, Ünal Aysal'ın danışmanı olan Tulun kulüpteki görevine devam edecek. İstifasını veren CEO Lutfi Arıboğan'a ise göreve devam etmesi yönünde Alp Yalman baskı yapıyor. Yalman başkanlık yaptığı dönemde Arıboğan basketbol takımının kaptanıydı. İkili arasında 'ağabey- kardeş' ilişkisi söz konusu.

YALMAN 'ALMAN' ARIYOR
Derwal'in Galatasaray'a gelmesinde önemli rol oynayan Alp Yalman başkanlığı döneminde de 3 Alman teknik adamla (Kalli, Hollmann, Saftig) çalışmıştı. Prandelli'nin Dortmund yenilgisi sonrası yaptığı açıklamalara çok sinirlenen Yalman, Alman ekolü için tekrar düğmeye bastı. Futboldan sorumlu olacak ekibi, Alman hoca araştırmaya başladı.

'HOCA İÇİN B PLANI YOK'
Duygun Yarsuvat gazetecilerle G.Saray Cemiyeti'ndeki konuşmasından sonra sohbet etti. "Önceliğimiz, A Planı olan seçimi kazanmak" diyen Yarsuvat, "B Planımız yok. Şahsen Prandelli ile devam etmek istiyorum. Prandelli gitmek isterse ve 'Ben yapamıyorum' derse, o zaman değerlendirme yaparım. Henüz 3 ay oldu geleli, alışması gerek. Bazı oyuncular da istediği performansı gösteremiyor" ifadelerini kullanmıştı..
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarı mı, Kırmızı mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN