Gerilim hattı!

Giriş Tarihi: 2.11.2014
Gerilim hattı!

Kritik derbi öncesi Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım hafta içinde yaptıkları açıklamalarla tansiyonu yükselti. Şimdi bu maçtan alınacak galibiyet, ikisi için de 3 puandan fazlası anlamını taşıyor

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, hafta içinde yaptığı açıklamalarla derbi öncesi fitili ilk ateşleyen isim oldu. Gözlerinin hakem Bülent Yıldırım'ın üzerinde olacağını söyleyen Orman, "Herkes aklını başına alsın. Kör değiliz. Bizden kimse hakemlere hakaret etmemizi ya da soyunma odasını basmamızı beklemesin. Biz bunları asla yapmayız. Derbilerde Beşiktaş'a 10, F.Bahçe'ye 5 kırmızı kart gösterilmiş. Bu maçta gözümüz Bülent Yıldırım'ın üzerinde olacak. Biz kimseden stat istemedik. Aziz Yıldırım hapisteyken yerine bakan Kiğılı bir demeç verdi. Ben de Yıldırım ile bunu görüştüm. Kimseden medet beklemiyoruz, bekleyen namerttir" diyerek F.Bahçe Başkanı Yıldırım'a sert mesajlar göndermişti.

TEK SÖZÜM VAR: YARASI OLAN GOCUNUR
Daha sonra Aziz Yıldırım'ın yaptığı açıklamaya cevap vermeyen Fikret Orman, suskunluğunu SABAH'a bozdu. Orman, "Ben gerekenleri basın toplantısında söyledim. Doğruları kamuoyuyla paylaştım. Yarası olan gocunur. Tüm bunların üstüne yeni şeyler söylemeye gerek yok. Şu an tek düşüncemiz Fenerbahçe maçını kazanmak. Onun dışında bir şey düşünmüyorum ve konuşmak istemiyorum. Yönetim ve takım olarak sadece bu maça konsantre olduk" dedi.

*

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ise önceki gün Fikret Orman'a aynı sertlikle karşılık verdi. Siyah-beyazlı takım için, "Bir rüzgarla gidiyorlar ama takımın arkası boş" diyen Yıldırım, "Fikret Bey hakemi gözleyecekmiş. Burası BBG evi mi? Ben hakem odası basmadım. Koridorda söyledim. Gerekirse basarım onu da bilsinler. Fikret Orman'a hiç yakıştıramadım. Varsa gücün sen de in soyunma odasına. İnebiliyorsan in. Beşiktaşlılar Süleyman Seba ile övünüyorlar. Kendilerini Süleyman Bey ile eşdeğer görüyorlar. Ama onun hayatını iyi okusunlar" ifadesini kullanmıştı.

TAHKİM AZİZ YILDIRIM'I DİNLEMEDİ
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a, Fenerbahçe-G.Birliği maçının hakemine yönelik tehdidi nedeniyle PFDK tarafından verilen 60 gün hak mahrumiyeti ile 26 bin lira para cezalarını, duruşma talebini reddederek onadı. Aziz Yıldırım, Tahkim Kurulu'nda sözlü savunma yapamadı. F.Bahçe Kulübü konuyla ilgili bir açıklama yaparak, kararın yine kapalı kapılar ardında alındığını ve gereken açıklamanın derbi sonrası yapılacağını bildirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gerilim hattı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN