Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sadece Beşiktaş!

TFF Hukuk Müşavirliği F.Bahçe derbisindeki kötü tezahürat ve saha olayları nedeniyle siyah-beyazlı kulübü Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk etti

Giriş Tarihi: 5.11.2014
Sadece Beşiktaş!
TFF'den yapılan açıklamaya göre, Beşiktaş- Fenerbahçe derbisinde futbol disiplin talimatının 53. maddesi gereği "çirkin ve kötü tezahürat" ve 52. maddesi gereği "saha olayları" nedeniyle Beşiktaş Kulübü'nün PFDK'ya sevkine karar verildi. Siyahbeyazlı kulübe 100 bin lira para cezası verilmesi bekleniyor. Yeni Disiplin Talimatı'na göre ev sahibi kulübe çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ilk ihlalde 50, ikinci ihlalde ise 100 bin lira para cezası veriliyor. Beşiktaş, Çaykur Rize maçından sonra da PFDK'ya sevkedilmiş ve ilk ihlalini yaparak 50 bin lira ceza almıştı. Soyunma odası koridorlarında küfürleştikleri iddia edilen Fenerbahçe kaptanı Emre ile Beşiktaş Teknik Direktörü Bilic'in ise PFDK'ya sevkine gerek görülmedi.

FENERBAHÇE SERT ÇIKTI!
Beşiktaş derbisi sonrası yapılan yayınlar üzerine F.Bahçe dün bir açıklama yaptı: "Türk futboluna bir virüs gibi yerleşmiş olan bu grubun bir taraftan milyon dolarlar kazanırken diğer taraftan acılar ve zorluklar içinde geçimini sağlayan taraftarları birbirine karşı kıştırtarak Türk futbolunda yarattıkları kaostan beslenmesine devletimizin yetkili organlarının bir an evvel müdahale etmesi Türk futbolu adına yapılacak en büyük hizmettir. Bu tür seviyesizliklerin devam etmesi halinde kulübümüz kendi yayın organlarını kullanarak çok sert ve kararlı tepkiler vermekten kaçınmayacaktır."

10 DİLDE KÜFÜRÜ ÇÖZ ÇÖZEBİLİRSEN
Beşiktaş-F.Bahçe maçı geride kaldı ancak hala küfürler gündemde.. Kimin, kime küfür ettiği televizyon görüntülerinden çözülmeye çalışılıyor. "Dudak okumayla futbolculara ceza verilsin" deniyor. Ama bu o kadar da kolay olmasa gerek. Zira sahada edilen küfürleri çözebilmek için 10 dilde tercüman gerekli. Sahada Türkçe ve İngilizce bilenlerin yanında, Portekizce, Almanca, Hırvatça, Boşnakça, Flemenkçe, Fransızca, Rusça ve Çekçe konuşan futbolcular vardı. Herkesin kendi dilinde küfür etttiği de düşünüldüğünde TFF'nin istese de ceza vermesi imkansız gibi.

60 TARAFTARA SEYİRDEN MEN
Beşiktaş-Fenerbahçe ve Galatasaray-Kasımpaşa maçlarında kurallara aykırı davranan 60 taraftar hakkında 6222'ye muhalefet suçundan işlem yapılarak, "seyirden men" cezası verildi. Derbide stada usulsüz giren 27, alkollü olan 2, stada yasak madde sokan 6, taşkınlık yapan 1, yasak alana giren 1, görevli memura hakaret eden 3 kişi olmak üzere 40, TT Arena'ya usulsüz giren 19 kişi ve stada yasak madde sokan 1 kişi olmak üzere 20 taraftar hakkında işlem yapıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sadece Beşiktaş!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN