20 ayda amorti

Giriş Tarihi: 16.11.2014
20 ayda amorti

Fikret Orman, 100 milyon dolar maliyeti olan Vodafone Arena'nın yılda 60 milyon dolar gelir sağlayacağını ve 1 sene 8 ayda masraflarını çıkaracağını söyledi

Beşiktaş'ın dün yapılan Divan Kurulu toplantısında konuşan Başkan Fikret Orman, yeni stadı kulübün kendi imkanlarıyla yaptıkları için borçlanmak zorunda olduklarını vurguladı. Orman, "Yap-işlet-devret diyorlar ama Fulya'nın hali ortada. Vodafone Arena'nın senelik geliri 60 milyon dolar olacaktır. Stadın maliyeti de 100 milyon dolar. Demek ki 1 sene 8 aylık gelirle biz bu stadı yapıyoruz. Borçlanmadan stat yapacak bir sihirbaz varsa 2016'da aday olmasını bekliyorum. Biz, kimse aday olmadığı için bu yükün altına girdik" diye konuştu.

BORÇ İÇİN ENDİŞELENİYORUM
Borçların artmasından kendisinin de endişe duyduğunu dile getiren Orman sözlerini şöyle sürdürdü: "Hem borcu azaltacaksınız hem stat yapacaksınız hem de futbol ve basketbol takımlarına transfer yapacaksınız. Borçlanacağız, başka çaremiz yok. Gelelim sosyal medyada yayınlanan tapelere. Beşiktaş'ın içinde olup da Beşiktaş'ı yıkmak isteyenlere, kavgası Beşiktaş olanlara söylüyorum; Bugüne kadar kimseye taviz vermedik. Ellerinden geleni arkalarına koymasınlar. Biz buraya gelirken her şeyi göze alarak geldik. Tavizsiz devam edeceğiz."

ÜYELİKLERİN DÜŞECEĞİNİ KESTİREMEDİM
Fikret Orman; Rahmi Koç, Yıldırım Demirören ve Erdoğan Demirören gibi isimlerin Divan Kurulu üyeliklerinin düşmesine neden olan "Toplantılara üst üste 3 kez katılmayanlar üyelikten çıkarılır" önergesine kendisinin de el kaldırdığını açıkladı. Orman, "25 yıl kuralı nedeniyle Divan üyelerinin sayısının çok fazla artıyordu. Atıf Ağabey söyledi, bana da mantıklı geldi. Süleyman Ağabey rahmetli olmasaydı onun da üyeliği düşecekti. Bunu kestiremedim. Rahmi Bey'in, ve Beşiktaş'a hizmet etmiş kişilerin üyeliklerinin düşmesini de kestiremedim" diye konuştu.

ADALI'NIN BİR TANE TAPESİ YOK
Fikret Orman, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın şike süreci ile ilgili Beşiktaş'a yönelik sözlerine de cevap verdi. Orman, "Bu kulüp, şanı şerefi olan bir kulüptür. Kimse bizi şaibenin içine sokamayacaktır. Daha önce de söyledik, Beşiktaş bu olaya konu mankeni olarak sokulmaya çalışılmıştır. Serdal Adalı'nın bir tane tapesi yoktur. Onu UEFA'da ben ve arkadaşlarım savundu" dedi. Başkan Fikret Orman, Beşiktaş'ın kaliteli, aynı zamanda genç ve ahlaklı bir kadrosu olduğunu dile getirerek, bundan sonra yüksek maliyetli transferlere ihtiyaç duymayacaklarını da sözlerine ekledi.

AZİZ YILDIRIM NE DEMİŞTİ?
"Beşiktaş, İstanbul BŞB ile oynadığı kupa maçından şike konusunun içinde. Serdal Adalı'yı attılar aslanların önüne. Beşiktaş kupayı verdi. İade edilen kupa nerede? Bu kupa kime iade edilecek? Beşiktaş ve İstanbul BŞB başkanlarına soruyorum, şike yaptınız mı?"

BORÇ 666.5 MİLYON TL
Divan Kurulu'nda Beşiktaş Kulübü'nün toplam borcu 830 milyon 425 bin 781 TL, net borcu ise 666 milyon 689 bin 723 TL olarak açıklandı. Bir önceki döneme göre borç miktarı 71 milyon TL civarında artış gösterdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
20 ayda amorti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN