Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Galatasaray'ın borcu açıklandı

Galatasaray'ın mali işlerden sorumlu yöneticisi Mete İkiz, sarı kırmızılı kulübün borç alacak farkının 523 milyon TL olduğunu açıkladı.

Giriş Tarihi: 28.3.2015 11:09 Güncelleme Tarihi: 28.3.2015 12:09
Galatasaray'ın borcu açıklandı
Galatasaray'ın mali kongresinde başkan Duygun Yarsuvat'ın konuşmasının ardından mali işlerden sorumlu yönetici Mete İkiz, 2014 mali bütçe gelir gider kitapçığında hazırlanan bilgilerin sunumunu yaptı. İkiz'in sunumunda 2014 yılı itibarıyla borç alacak farkının 523 milyon TL olduğu belirtildi. Borç alacak farkının çoğalmasına neden olarak da 2014 yılı gelirlerinin beklenen ve hesaplanan rakamlara ulaşılamaması nedeniyle gerçekleştiğine dikkat çekildi. Mete İkiz, sunum konuşmasında şu ilginç notlara değindi:


"İkinci sermaye artışının yapılamaması nedeniyle 155 milyonluk kayıp banka kredileri alınarak karşılandı. Stat gelirlerimiz düştü. Birincisi maalesef metro ve ikinci olarak Passolig uygulaması diğer kulüpler gibi bizi de etkiledi. Mağazacılık gelirleri şampiyonluk kaybı nedeniyle düştü. Bu sene dördüncü yıldızı kazanmamız halinde gelirlerin artması yüksek olasılıktır."

- Ünal Aysal da yerini aldı

Genel kurulda kulüp başkanı Duygun Yarsuvat ve yönetimi tam kadro hazır bulunurken, eski başkan Ünal Aysal da salonda yerini aldı.

Yarsuvat'ın başkanlığa 25 Ekim 2014 tarihindeki olağanüstü genel kurulda seçilmesi nedeniyle, 2014 yılının ilk 10 aylık Ünal Aysal döneminin ayrı ibra edilmesi gündeme gelirken, Aysal ile yönetiminde yer alan çok sayıda eski yönetici kongreye katıldı.

Genel kurula, eski başkanlardan Alp Yalman ile Faruk Süren de katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Galatasaray'ın borcu açıklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN