Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Trabzonspor'da yeni istifalar

Trabzonspor Hukuk Kurulu üyeleri istifa etti.

Giriş Tarihi: 26.6.2015 14:57 Güncelleme Tarihi: 26.6.2015 17:01
Trabzonspor'da yeni istifalar
Kurul üyeleri avukatlar Hakan Orhan, Erdem Egemen ile Atilla Dilaver imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, Trabzonspor'un 2011 şampiyonluğunun şikeyle çalındığı iddia edildi.

"Demirören Federasyonu, 2012 senesinde şike faillerini hukuka aykırı şekilde aklayarak, Trabzonspor'un hakkını gasp etmiş şikeyi kupayla ödüllendirmiştir" ifadesine yer verilen açıklamada, bu durumun UEFA Disiplin Kurulu, UEFA Temyiz Kurulu, Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) ve İsviçre Federal Mahkemesi tarafından da teyit edildiği belirtildi.

Kulübün, Türkiye Futbol Federasyonu'na yaptığı birçok başvurunun reddedildiğine vurgu yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Demirören Federasyonu ve onun kurulları; Türkiye spor tarihinin en karanlık sayfasının yazarlarıdır. Hukuk Kurulumuz, şikeye karşı mücadele iradesine sahip olduğunu beyan eden Trabzonspor yönetimince, Ocak 2014'te göreve davet edilmiştir. Adalet için gönüllülük ve bedelsizlik esasları altında, Ocak 2014'te kurulumuz göreve başlamıştır. Kulübümüzün hakkını gasp eden Demirören Federasyonu, şike failleri ve temsil ettikleri kulüpler; kurulumuz tarafından ocak ve Mayıs 2014'te UEFA ve FIFA'ya şikayet edilmiştir. Şikayetimizle başlayan soruşturma halen sürmektedir."

"ŞİKEYE KARŞI SÜRDÜRÜLEN HUKUKİ SÜRECE ZARAR VERMİŞTİR"

Açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu genel kurul toplantısı süresince Trabzonspor yönetiminin iradesinin, TFF Başkanı Demirören'e destek vermek yönünde oluştuğu belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"Bu destek, şikeye karşı sürdürülen hukuki sürece zarar vermiştir. Hukuki mücadelenin, Demirören Federasyonuna destek veren irade gölgesinde, sağlıklı olarak devam etmesi imkanı bulunmamaktadır. Belirttiğimiz nedenlerle, Hukuk Kurulumuz, bugün itibarıyla istifa etmiştir. Şikeye karşı haklı mücadelemize, her zaman olduğu gibi taraftarlarımızla birlikte devam edeceğiz. Trabzonspor'un haklarını geri alma yönünde samimi bir irade oluştuğunda; göreve en ön safta hazır olduğumuzu hatırlatmak isteriz."

Trabzonspor Kulübü'nde yönetim kurulu üyeleri, Ömer Demir, Ahmet Emre Turan ve Köksal Sadıklar, istifa ettiklerini açıklamıştı.

SEYFETTİN TAYFUN KAHYAOĞLU DA İSTİFA ETTİ

Trabzonspor'da yönetim kurulu üyesi Seyfettin Tayfun Kahyaoğlu da görevinden istifa etti.

Bordo-mavili kulüpte, yönetim kurulu üyeleri Ahmet Emre Turan, Köksal Sadıklar ve Ömer Demir'in ardından Hukuk Kurulu üyeleri Hakan Orhan, Erdem Egemen ile Atilla Dilaver istifa ettiklerini açıklarken, bu isimlere yönetici Seyfettin Tayfun Kahyaoğlu da katıldı.

Kahyaoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Trabzonspor'u çok sevdiğini belirterek, "Yaşadığım fikir ayrılığından dolayı istifa etme kararı aldım" dedi.

Trabzonspor Kulübü'nün 25-26 Mayıs 2013'te gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulunda göreve gelen 22 kişilik yönetim kurulundan daha önce çeşitli sebeplerle İrfan Coşkun, Osman İlyas, Yaşar Aşçıoğlu, Sebahattin Çakıroğlu, Muhammet Kara, Mehmet Uğur Bozoğlu ve Murat Türköz Asil, Çetin Kansız dek üyelikten ayrılmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trabzonspor'da yeni istifalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN