Türkiye'nin en iyi haber sitesi

G.Saray'dan gitmek için geç kaldı

Sürpriz bir şekilde Çin'in yolunu tutan Burak'ın menajeri Ogan Tarhan çarpıcı açıklamalar yaptı

Giriş Tarihi: 18.2.2016
G.Saray'dan gitmek için geç kaldı
Çin'in Beijing Gouan kulübüne transferiyle gündemin üst sıralarında yer alan Burak Yılmaz'ın temsilcisi çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Lig Radyo'ya açıklamalarda bulunan milli yıldızın menajeri Ogan Tarhan, transfer sürecini şöyle anlattı: "Türkiye'nin resmi olarak en çok transfer teklifi alan oyuncusu Burak… Geçen sezon da gelen teklifler oldu ve reddettik. Bu sezonki gelişmeler bize 'zamanı geldi' dedirtti açıkçası. Bana kalırsa zaten çoktan Türkiye'den gitmiş olmalıydı. Herkes için doğru zamandı, ortak karardı. Futbolda çıkış, yükseliş ve zirve dönemleri var. Sonra tepe noktasından aşağı iner kariyerler. Burak da futbolun bu gerçekleri çevresinde baktı olaya. Son 1 yıl, başta sakatlıklar olmak üzere sürecimiz zorlu geçti zaten. Geçen sezonki Rize maçında oyuna girip sakatlığının nüksetmesi konusundaki kararın yanlış olduğunu kendi de biliyor zaten. Aşırı arzudan hata yaptı" dedi.

ÇİN OLMASA FRANSA SONRASI GİDECEKTİ
Mili takım bazında büyük turnuva görmeyen Burak'ı 2002'deki deneyimleriyle motive etmeye çalıştığını bildiren Tarhan, Çin transferi olmasaydı oyuncusunun zaten büyük bir iştahla beklediği Euro 2016 sonrası yurtdışına gideceğini açıkladı. Tarhan, Çin kulübünün Erdil Arpacı vasıtasıyla G.Saray'a ulaştığını, ifade ederek "Biz oturup durum analizi yaptık. G.Saray kulübü de kendi içinde durum analizi yaptı. Karar kimse için kolay olmadı. Hem G.Saray hem Burak zor da olsa karar vermek durumunda kaldı ve transfer gerçekleşti şeklinde konuştu.

ÇİN MUTFAĞINI ÇOK SEVİYOR
İki gündür Dubai'de olan oyuncu herkesle kendi İngilizcesiyle iletişim kuruyor. Dil ve alfabe sorunlarının üstesinden gelecek. Zaten İstanbul'da Çin restoranlarına gittiği için mutfağa da alışık.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
G.Saray'dan gitmek için geç kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN