'nün ında ikinci devre

Giriş Tarihi: 5.3.2016 14:06 Güncelleme Tarihi: 5.3.2016 14:22
FETÖ'nün 3 Temmuz kumpasında ikinci devre

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, 'da mağdur olan kişilere şikayetçi olup olmadıklarını sordu. Birçok kişi yasadışı dinlemeden dolayı şikayetçi oldu. Savcılık bir iddianame hazırlarsa 3 Temmuz davası, Fetullah Gülen'in terör örgütü kurmakla suçlandığı dava ile birleştirilecek.

Şike iddialarıyla 2011'de gerçekleştirilen operasyonda ikinci devre başladı. Ancak bu kez 3 Temmuz'un mağdurları, bir şikayetleri olup olmadığının sorulması için, çağrılıyor.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, bugüne kadar, 3 Temmuz sürecinde ifadeye çağrılan, gözaltına alınan, hapis yatan veya serbest bırakılan 158 kişiyi telefonla tek tek arayıp ifade vermeye çağırdı. Çağrılanlar arasında eski Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, eski TFF Başkanı Mahmut Özgener, Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, futbolcular İbrahim Akın, Korcan Çelikay gibi isimler bulunuyor.

DAVALAR BİRLEŞTİRİLEBİLİR

Eminyette, ifadeye çağrılan isimlere 3 Temmuz 2011'de futbolda şike yapıldığı iddiasıyla gerçekleştirilen operasyonunu yapan polis, savcı ve hakimlerden şikayetçi olup olmadıkları soruldu.

Bazı isimlerin şikayetçi olmadığı öğrenilirken, bir çok kişi ise, ağırlıklı olarak yasa dışı telefon dinlemesinden şikayetçi olduğunu bildirdi. Soruşturma sonunda şayet savcılık bir iddianame hazırlarsa dava açılacak. Mahkeme davayı kabul ederse, yüksek olasıklıkla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aralarında eski bakanların da olduğu 34 kişinin müşteki ve mağdur sıfatıyla yer aldığı ve Fethullah Gülen'in de terör örgütü kurmakla suçlandığı davayla birleştirilecek.

AZİZ YILDIRIM ŞİKAYET ETMİŞTİ

Şike davasında yenilenen yargılama sonunda beraat eden Başkanı başta olmak üzere, davada yargılanan çok sayıda sanık, 3 Temmuz sürecinde kendilerine kurulduğunu belirtip şikayette bulunmuştu.Bunun üzerine İstanbul Cumhuriyet Basşavcılığı da organize şubeyi iddiaları araştırmak üzere görevlendirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ'nün 3 Temmuz kumpasında ikinci devre
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN