Akıl sağlığı şüpheli

Giriş Tarihi: 26.8.2016
Akıl sağlığı şüpheli

Kulübü: Başarısızlıklarını örtmek için, Türkiye'nin gururu G.Saray'ın başarılarını, kıymeti kendinden menkul bir şahsın dualarına bağlayacak kadar aciz.


GALATASARAY İÇİN NE DEDİ?
"'daki FETÖ sorgulanması yapılmalı. Kendisi söylüyor Galatasaray'ı himmet ve dualarla kaldıralım. Ben Antalya'da konuştum beni Galatasaray kulübü mahkemeye vermişler galiba iyi yaptılar hepsini ispatlayacağım onlara. Dualarla şampiyon yaptığını söylüyor Twitter'da konuşma çıktı. Gözaltı kararı çıkan oyuncular hangi takımdan? İyi incelesinler."

Galatasaray, Aziz Yıldırım'ın sözlerine "Başarılarımızı, kıymeti kendinden menkul bir şahsın dualarına bağlayacak kadar aciz hale düşenlerin akıl sağlığından şüphe ediyoruz" ifadeleriyle sert tepki verdi "Türkiye, ne yazık ki televizyonculuk tarihinin en taraflı yayınlarından birine şahit oldu. TSK'nın çok kritik bir sınır ötesi operasyon gerçekleştirdiği gecede, bir spor kanalı ile aynı kuruluşa ait bir haber kanalının üç saati aşkın süren canlı yayınına çıkan kişiler, mesnetsiz iddialarla neredeyse tüm Türk spor kamuoyunu zan altında bırakmaya çalıştılar. 20 yıl önce Galatasaray'da yer almış birkaç sporcu üzerinden Galatasaray gibi köklü bir camiayı karalamaya, onu terör örgütünün parçası gibi göstermeye çalışanların akıl sağlığından şüphe etmek Galatasaraylılar olarak bizlerin en doğal hakkıdır. Biz, diğer kulüp ve kurumları da başta üyeleri ve eski yöneticileri arasında yer alan çok sayıda FETÖ üyesinden arınmaya, kendi arka bahçelerini temizlemeye davet ediyoruz. Başarısızlıklarını örtmek için, Türkiye'nin gururu G.Saray'ın başarılarını, kıymeti kendinden menkul bir şahsın dualarına bağlayacak kadar aciz içine düşenlere de en azından bundan sonra akıl ve bilimle hareket etmelerini öneriyoruz."

TARAFSIZ YAYINCILIK YAPIN
Aziz Yıldırım'la üç saati aşkın süreyle canlı yapan Doğuş Grubu bünyesindeki NTV ve NTVSpor, G.Saray ve taraftarından büyük tepki aldı. Sarıkırmızılı kulüp, "Mesnetsiz iddialara karşı G.Saray'ın açıklamasını bile görmezden gelecek kadar habercilik ilkelerini ayaklar altına alan söz konusu yayın kuruluşları temsilcilerinin, akreditasyon yetkisi G.Saray tarafından sınırlandırılmıştır. Tarafsız yayıncılık ilkelerini yerine getirdiklerine ikna olacağımız güne kadar böyle devam edecek" denildi.

TRABZONSPOR İÇİN NE DEDİ?
"2010-2011 sezonu kupası Fenerbahçe'nindir. Bunu herkes kabul edecek. Yerle gök bir araya gelse bu kupa Trabzon'a gitmez. Bu kupa 25 milyon kişinin. Bunu herkes bilsin. Bizleri artık rahatsız etmeyin. Çünkü artık biz tepki vereceğiz. Ben ve arkadaşlarım olmazsa daha kötü olaylar olurdu. Devlete de çağrı yapıyorum. Otobüsümüzü kurşunlayanların kim olduğunu artık bulsunlar."

BİZ FETÖ'CÜLERLE MAÇ YAPMADIK!
yaptığı açıklamada, "NTV'de bazı konuklar tarafından Trabzonspor'u hedef alan bazı açıklamalar yapılmıştır. Trabzonspor'un 2010-11 sezonundan beri şikeyle ilgili duruşu bellidir ve bugüne kadar hiçbir sapma olmamıştır. Şikenin varlığı UEFA ve CAS tarafından tescillenmiştir. Tarafımızca ne bir camia hedef alınmış ne de kavga ortamı yaratılmak istenmiştir. Söz konusu canlı yayında camiamıza FETÖ'cü yaftası vurulmaya çalışılmıştır. Ve bu yafta ilginçtir devletimizi ve milletimizi hedef alan, bugün neredeyse tamamının yurt dışına kaçtığı FETÖ'nün savcı veya hakimleriyle kendi tesislerinde çift kale maç oynayanlar tarafından yapılmaktadır" denildi.

NTV TEPKİ ALINCA, USTA'YA DAVET YAPTI
Trabzonspor kulübü ve taraftarlarının NTV ve NTV Spor'a verdiği tepkiler kısa sürede sonuç verdi. Aziz Yıldırım'la iki ayrı ulusal kanaldan üç saati aşkın bir süreyle canlı yayın yapan kanallar, aynı süreyi Trabzonspor Başkanı için de kullanacak. Trabzonspor dün yaptığı açıklamada, "Başkanımız Muharrem Usta, 30 Ağustos saat 19.00'da NTV'de Oğuz Haksever'in konuğu olacaktır. Yayın, NTV Spor'dan da yayınlanacaktır" diyerek Doğuş grubunun kendilerine de söz hakkı tanıyacağını bildirdi.

BURSASPOR İÇİN NE DEDİ?
"2009-2010'u incelesinler. F.Bahçe şampiyonluğu 'a kaptırdı. Hangi menajerin hangi takımlarda ne kadar oyuncusu vardı? Bursaspor'da bir menajerin kaç oyuncusu vardı? O menajerin başka kulüplerde kaç. Oyuncusu vardı?"

'BAŞARISIZ, ZAVALLI, BECERİKSİZ ŞAHIS'
2009-10 sezonu şampiyonluğuyla dünya futbol tarihine geçen Bursaspor'un açıklamasında, "Şike yaptık ama herkes yaptı' diyen biz değiliz. 'Yaptıysak kulüp için yaptık', 'Yaptık ama sahaya yansımadı' da demedik. 2-0'dan 3-2'lik Kadıköy zaferi incelensin" ifadeleri kullanıldı. Kulübün sitesinden yaptığı açıklamada Aziz Yıldırım'a sert eleştiriler yöneltildi: "Kaybettiği her şampiyonluğun, her Avrupa'dan elenişin ardından, başka şampiyonluklara çamur atarak, başarısızlığını ve beceriksizliğini örtmeye çalışan, kendi çıkarları için gözünü kırpmadan öfkeyi örgütleyen birinin, yine 'o sezon incelensin', 'bu sezona bakılsın' diyerek geçmişi karalamaya çalışması, acizliğin, zavallılığın, çaresizliğin, kendi bataklığından kurtulmaya çalışmanın bir göstergesidir. 2010 sezonunun incelenmesine itirazımız yok. Attığımız 65 gol, 23 galibiyet ve 75 puan incelensin. 2-0'dan 3-2'lik Kadıköy zaferi incelensin. Tapelerdeki, 'Bursaspor'u hesaba katmamışız' ifadesi de incelenmelidir, sürülen tarlalar da. 'Yaptıysak kulüp için yaptık', 'Yaptık ama sahaya yansımadı' da demedik. Biz, topu eliyle önüne aldığını hakeme itiraf edip, attığı golü iptal ettirecek kadar haysiyetli bir futbolcu grubuyla o temiz şampiyonluğu elde ettik."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akıl sağlığı şüpheli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN