Tommy Amerika'yı sallıyor

Sadece 3 yaşındaki Tommy Morrissey kolu olmamasına rağmen golfe olan yeteneğiyle izleyenleri büyülüyor

3 yaşında ve bir kolunun eksik olması onun şimdiden dünyanın en çok konuşulan golfçülerinden biri olmasına engel değil! New Jersey doğumlu 3 yaşındaki Tommy Morrissey sadece sol kolu olmasına karşın bu yaşta gösterdiği yeteneğiyle Amerikalıları büyüledi. Golf topunu yaklaşık 100 metreye kadar vurabilen minik yetenek şimdiden bölgesel turnuvalarda yer almaya başlamış bile... 3 yaşındaki Morrissey'in becerileri Fox kanalına konu olunca ufaklık ABD'nin en çok konuşulan golfçüleri arasına girmeyi başardı.

UFAKLIK İLHAM KAYNAĞI OLDU
Tommy'nin başarılarının etrafındakileri etkilemesi ise kaçınılmaz... Genç golfçünün 29 yaşındaki babası Joe da oğlunun bu yaşta insanları büyülemesinden dolayı çok mutlu. Doğuştan sağ kolu olmayan ufaklığın golf macerasını anlatan baba Morrissey, "İnsanlar ona bakıp önce ne kadar küçük ama topa vurabiliyor diyorlar. Sonra kolunun olmadığını fark edip daha dikkatli bakıyorlar. Tommy'nin yeteneklerini görünce onun bir ilham kaynağı olduğunu söylüyor. Bu müthiş bir duygu" şeklinde konuştu. Tommy Morrissey adını ileride de duyup duymayacağımız şimdiden merak konusu...

13 AYLIKKEN FARK EDİLDİ
Baba Mori ssey, oğlunun golfe olan ilgisinin televizyondaki yayınlarını takip etmesiyle fark etmiş. "13 aylıkken yayınları dikkatle takip ediyordu, sanki olan biteni anlıyormuş gibiydi" diyor. 18 aylıkken televizyonda yapılanları taklit etmeye başlayan Tommy, birisi kanalı değiştirince sinirleniyormuş. En sonunda plastik bir sopa ve topla tanışınca becerileri gün yüzüne çıkmış. Annesi Marcia ise "Kocamla ben golf oynarız ama Thomas bu konuda obsesif. Artık kendi kendine Youtube'dan Bubba Watson videoları açıp izliyor. İnanılması güç" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tommy Amerika'yı sallıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN