Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eda Çakal Avrupa 2.si

Güney Kıbrıs’ ta devam eden 23 Yaş Altı ve Gençler Avrupa Şampiyonasında 23 Yaş Altı bayanlar 63 kg’da yarışan sporcumuz Eda Çakal, silkmede ve toplamda iki gümüş madalya kazanarak Avrupa 2.si oldu.

Giriş Tarihi: 27.11.2014 18:32
Eda Çakal Avrupa 2.si
Genç bayanlar 69 kg'da yarışan sporcumuz Duygu Aynacı da koparmada bronz madalya kazandı. Eda Çakal, koparmadaki ilk hakkında 83 kg da başarılı oldu. İkinci hakkında 86 kg da başarılı olamayan sporcumuz Eda Çakal, bu ağırlığı son hakkında kaldırdı fakat bu kaldırışı madalya almaya yetmedi ve 5.sırada yer aldı.

63 kg bayanlarda yarışan sporcumuz Eda Çakal, silkmede ilk hakkında 110 kg, ikinci hakkında 112 kg ve son hakkında da 114 kg'ı başarıyla kaldırarak 2.sırada yer aldı ve gümüş madalya kazandı.

Sporcumuz Eda Çakal, Koparmadaki 86 kg ve silkmedeki 114 kg'lık kaldırışlarıyla toplamda 200 kg'a ulaştı ve toplamda da gümüş madalya kazanarak Avrupa 2.si oldu. 63 kg bayanlarda şampiyonluğu 245 kg ile Rus sporcu Natalia Khlestkina elde ederken, üçüncülüğü 119 kg ile Belaruslu sporcu Liudmila Bryl elde etti.
İki gümüş madalya kazanarak Avrupa ikincisi olan sporcumuz Eda Çakal' a madalyasını Eski Halter Federasyon Başkanımız, Avrupa Halter Federasyonu Genel Sekreteri Dr. Hasan Akkuş verdi.

DUYGU AYNACI, BRONZ MADALYA KAZANDI

Güney Kıbrıs' ta devam eden 23 Yaş Altı ve Gençler Avrupa Şampiyonasında Genç bayanlar 69 kg'da yarışan sporcumuz Duygu Aynacı, koparmada bronz madalya kazandı.

Duygu Aynacı, koparmadaki ilk hakkında 87 kg ve ikinci hakkında da 90 kg'ı başarıyla kaldırdı. Koparmadaki son hakkında ise 93 kg' deneyen sporcumuz bu ağırlıkta başarılı olamadı. Duygu Aynacı koparmadaki ikinci hakkında kaldırdığı 90 kg ile 3.sırada yer aldı ve bronz madalya kazandı.
Duygu Aynacı, silkmede 109 kg ile 4.olurken toplamda da ulaştığı 199 kg ile şampiyonayı 4.sırada tamamladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eda Çakal Avrupa 2.si
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN