Sporun eğlence olduğunu oğlum doğunca anladım

Milli oyuncu , spor hayatındaki değişimin anne olmasıyla başladığını söyledi

Giriş Tarihi: 23.5.2020 ABONE OL
Sporun eğlence olduğunu oğlum doğunca anladım
F.Bahçe Opet Kadın Voleybol Takımı'nın milli oyuncusu Naz Aydemir Akyol, anne olduktan sonra spor hayatının da farklı bir döneme girdiğini söyledi. Oğlu Pamir'in 2018 yılının kasım ayında doğmasının ardından bakış açısının da değiştiğini vurgulayan Akyol, "Çocuktan sonra hiçbir şeyin sana bağlı olmadığını öğreniyorsun. Ona ayak uydurmak zorunda kalıyorsun. Sporcu kadınların anne olduktan sonra yaşadıkları süreç çok ilginç ve değişik. Ben de bunu yaşadım. Saha, benim tüm sıfatlarımdan arındığım bir yer olsa da spora döndükten sonra o olgunluğu ve 'Bırak bitsin' fikrini aklıma getirebileceğim bir yer olmaya başladı. Hayatta çok daha büyük şeyler olduğunu biliyorsun. Sporun aslında bir eğlence olduğunu fark ediyorsun. Ben bir maç ya da kupa kaybettikten sonra kolay kolay kendime gelemezdim. Günlerce düşünürdüm. Şimdi maç kaybettiğimizde ve eve geldiğimde ancak yastığa kafamı koyduğumda aklıma geliyor" diye konuştu.

Keşke bu yaz oynasaydık
Milli oyuncu şunları söyledi: "Olimpiyatları herkes bir sene sonra ve aynı tarihte oynayacak. Süreç hepimiz için aynı işleyecek. Tabii ki gönül isterdi bu yaz Tokyo'da normal zamanında oynayalım. Enerjik ve keyifli bir takımız. Birlikte eğlenen bir takımız, bu yüzden verilen ara bizleri çok etkilemeyecektir diye düşünüyorum. Açıkçası bu süreçte pozitif bakıyorum. Tekrardan bir araya geleceğimiz süreçte aradan neredeyse 1,5 sene geçecek. Kolay bir şey değil tabii ki ama önemli olan istek, hırs ve azim."

Federasyon sağlığı düşündü
"Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etmek istiyorum. Bizlerin sağlığını düşünerek lige nokta koyma kararı aldılar. Ligleri devam ettirmeme kararı aldılar. Sporcu sağlığını her şeyden önde tutan bir federasyon başkanına sahip olmak büyük şans."

ARKADAŞINA GÖNDER
Sporun eğlence olduğunu oğlum doğunca anladım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA