Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nın içinde aniden namaza durdular

'nın ibadete kapalı olmasını eden iki kişi turistlerin şaşkın bakışları altında namaz kıldı

'nın ibadete kapalı olmasını ve İsrail'in Mescid-i Aksa'ya girişini etmek isteyen 2 kişi turistlerin şaşkın bakışları içerisinde içeride namaz kıldı. Şahıslar namazın ardından güvenlik görevlileri nezdinde oradan uzaklaştırıldı.
İbadete kapalı olan ve sadece müze olarak kullanılan tarihi Ayasofya'ya gelen 2 kişi aniden namaz kılmaya başladı. İsimlerinin Halil Akyaman ve Mahmut Alan olduğu öğrenilen şahısların namazları bitene kadar güvenlik görevlileri başlarında durdu. Namazı biten Akyaman ve Alan güvenlik görevlileri tarafından uzaklaştırılırken, burada namaz kılma gerekçesi olarak Ayasofya'nın ibadete kapalı olmasını protesto amaçlı oldukları söylendi. O anlar ise bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerası ile kaydedildi.
Güvenlik görevlilerinin müdahalesi ile dışarı çıkarılan şahıslardan birisi, "Dün gece saat 3'te Mescid-i Aksa'ya girdi İsrail. Burası müze değil cami. Bunlar Müslüman'a vurulan kilit. aldı burayı. Burası cami ben namazımı kıldım gidiyorum. Ha Mescid-i Aksa'ya postal ile girilmiş ha buraya ayakkabı ile aynı şey" dedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayasofya'nın içinde aniden namaza durdular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN