Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polis, pazarda uyarısı yaptı

’da polis, ndaki satıcıları ya karşı uyardı.

İl Emniyet Müdürlüğü, öncesinde güvenlik önlemlerini arttırdı. Polis, her kurban bayramında kurban pazarlarında yaşanan ve dolandırıcılık olaylarının önüne geçmek için ise satıcıları bilinçlendirme çalışması yaptı. Toplum Destekli Polislik Şubesi ekipleri, ndaki satıcıları tek tek dolaşarak uyarılarda bulundu. Kurban satıcılarına broşürler dağıtan ekipler, paranın sahte olduğunu ve nasıl anlayabileceklerini detaylı şekilde anlattı.


Çok güzel bir uygulama olduğunu belirten satıcılardan Şefik Aktaş, "Keşke hep böyle olsa. Piyasada sahte para dolaşıyor. Polisin bu konuda uyarı yapması ve bizleri bilinçlendirmesi çok iyi. Allah polislerimizden razı olsun" dedi.


Daha önce sahte para olayının yaşandığını dile getiren satıcılardan Cahit Yıldırım, "Kendi başımdan geçti. Anlamadım aldım. Götürdüm kuyumcunun makinesinde ortaya çıktı. Ortada böyle bir sıkıntı var. Mal satmaktan yoruluyoruz ve o an anlamıyoruz. Paraların içerisinde bize geliyor. Bu uyarılar faydalı oldu. O esnada dikkate alsak ortaya çıkar ama önemli olan göz önünde bulundurmak" diye konuştu.

ARKADAŞINA GÖNDER
Polis, pazarda sahte para uyarısı yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN