X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Paralel tahsise iptal
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Paralel tahsise iptal

Paralel tahsise iptal
Paralel tahsise iptal

'te eğitim alanı diye kapattıkları araziyi konut alanına çeviren 'ya yakın vakfın oyununu, Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi bozdu

'te eğitim alanı diye 3 milyon liraya kapattıkları araziyi konut alanına çevirerek 300 milyon liralık rant elde eden 'ya yakın vakfın oyununu, Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi bozdu. Tekrar sosyal alana çevrilen araziyle ilgili konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı , "Bir yanlışı düzelttik" dedi. Başkan Şahin, "Geçmiş dönemde yapılan haksız tahsis ve yanlışları düzeltmek gerekiyor. Burası yeşil alan, ben görevde olduğum sürece buranın imar durumunu kimse değiştiremez" diye konuştu.

İŞTE PARALEL YAPI'NIN MARMARA İMAMLARI - TIKLAYIN

İŞTE PARALEL YAPI'NIN İÇ ANADOLU İMAMLARI - TIKLAYIN


3 MİLYON LİRAYA ALMIŞLAR

Gaziantep'te 8 yıl önce Gülen'e yakınlığıyla bilinen 'nin bağlı olduğu İpek Eğitim ve Kültür Vakfı'na düşük bedelle satılan ancak yüzlerce lüks konut yapılarak "özel yapı alanı" haline getirilen 204 bin metrekarelik hazine arazisi, Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından alınan kararla yeniden sosyal alana çevrildi. İmar planında 766 bin 643 metrekarelik üniversite alanı olan arazinin Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan 559 bin metrekarelik bölümü, 2007'de metrekaresi 6.19 liradan toplam 3 milyon 460 bin lira gibi düşük bir bedelle Zirve Üniversitesi'ne ait İpek Eğitim ve Kültür Vakfı'na satıldı. Üniversitenin hemen yanında bulunan arazi 2008'de "üniversite genişleme alanı"ndan çıkartılarak, çevresindeki 198 bin 901 metrekarelik konut alanı ile birleştirildi. Bu düzenlemeyle arazi değerine değer kattı.

ORTAK ALAN OLACAK

281 bin metrekarelik alanda çok sayıda lüks konut inşa edilirken, kalan 204 bin metrekarelik alanla ilgili Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi önemli bir karar aldı. Sosyal alan ilan edilen 204 bin metrekarelik arazinin bugünkü değeri 100 milyon lirayı bulurken, arazinin tamamının değeri ise 300 milyon liraya çıkıyor. Fatma Şahin, söz konusu bölgenin kentin tamamının kullanabileceği bir alan olarak düzenleneceğini söyledi.

kalan karakter 1000

Mehmet Ese Mehmet Ese

CUmhurbaşkanımdan isteğim var.Türkiyede artık kiracılık sistemine bir son vermeli ve tek kiracı kalmayana kadar herkese Devletin konut yapmasının önünü açmalı yıllarca iktidarda kalır.bankaların eline düşürmemeli .bu güç Cumhurbaşkanımızda var.Paralelin elindeki arsalar yeterde artar bile.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 21.01.2015 11:13
eee 5 eee 5

5. organizeyi de araştırın daha neler var

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır2
cevapla 21.01.2015 08:50
mehmetm mehmetm

Bu araziye bu kadar bina ruhsatsız mı yapıldı. ? Bağış arazi, nasıl bağış harici iş için imara açılır. ? Ruhsat belediyeden geçecek, belediye ve diğer kurumlar uyuyor mu. ?
Bununla ilgili usulsüzlükler açığa çıkarılmalı, rantçılar cezalandırılmalıdır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır3
cevapla 21.01.2015 07:24

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.