X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER `Merkez tartışması tedirgin ediyor`
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

`Merkez tartışması tedirgin ediyor`

  • Giriş Tarihi: 18.2.2015 14:23
`Merkez tartışması tedirgin ediyor`
`Merkez tartışması tedirgin ediyor`

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Merkez Bankası’na yönelik tartışmaların yatırımcı nezdinde bir miktar tedirginliğe sebep olabildiğini söyledi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, katıldığı bir televizyon programında Merkez Bankası tartışmalarına değindi. Şimşek, "TCMB'ye ilişkin tartışmalar yatırımcı nezdinde bir miktar tedirginliğe sebep olabiliyor" dedi.

Maliye Bakanı, "TCMB'nin fiyat istikrarını gözeterek rasyonel bir zeminde karar vermesi gerekiyor. Enflasyonun kalıcı şekilde yüzde 5 ve altına inmesi gerekir dolayısıyla enflasyonla mücadelenin sürmesi lazım" diye devam etti.

kalan karakter 1000

fvz fvz

merkezin tl yi yüksek faizle değerlei tutup enflasyonu fiktif olarak baskılı ve düşük tutması yurtdışından dövizle borçlanıp içerde bozdurup tl ye göre çok ucuza borçlanan uyanıkları rüzgar tersine dönerse diye tabii kitedirgin edecek. tedirgin olsunlarda. yüksek faizle fiktif olarak değerlei tututlan tl içerdeki tl ile iş yapanların pahalıya borçlanmasını saglıyor. bu dönem yüksek olacak enflasyonu tıpkı borcun kredi ile ötelenip ilerde patlaması gibi enflasyonu da fiktif olarak budönemde düşük tutup düşük kur nedeniyle ileri geri cari açık üzerinden dönüp dolaşıp daha yüksek enflasyon olarak geri dönüp ekonomiyi yine vuracak bu daha yüksek enflasyonu ve daha da yüksek faizi gündeme getirecek. ama onlar günü kurtardıklarını kar sayıyorlar bu tezgahı bozacak gördükleri her faiz düşsün açıklamasını da merkez bankası bagımsızlıgına saldırı geyikleri ile gözboyma peşindeler.herkesin derdi pozisyonunu korumak. önemli olan kişilerin grupların değil türkiyenin pozisyonu olmalı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 18.02.2015 21:51
dirbey duygun dirbey duygun

sayın bakan sizi pazarlara cagırıyoruz şu kış kıyamet günü .fiatlardan haberiniz varmı

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 18.02.2015 20:57
mehmet kaplan mehmet kaplan

hayret etmemke elde değil.devlet bu merkezin hakkından gelemiyormu.dünyanın neresinde böyle bir merkez var.adam habire konuşuyor.rest çkmediği devlet büyüğü kalmadı.alın şunu görevden bundan başka akıllı yokmu.kendini ne sanıyor. bu adam.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 18.02.2015 17:41

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.