X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER AB'den Yunanistan'a sert eleştiriler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

AB'den 'a sert eleştiriler

  • Giriş Tarihi: 29.6.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 29.6.2015 16:21
AB'den Yunanistan'a sert eleştiriler
AB'den Yunanistan'a sert eleştiriler

AB Komisyonu Başkanı Juncker, "Anlaşma için gösterdiğim tüm çabalardan sonra kendimi biraz ihanete uğramış hissediyorum" dedi.

AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, kreditörlerle müzakerelerden çekilerek referanduma gitme kararı alan 'a ağır eleştirilerde bulundu.

"HİÇBİR DEMOKRASİ DİĞERİNDEN DAHA DEĞERLİ DEĞİLDİR"

Juncker, düzenlediği basın toplantısında "(Anlaşma için gösterdiğim) tüm çabalardan sonra kendimi biraz ihanete uğramış hissediyorum" dedi.

Yaşananlardan derin üzüntü duyduğunu belirten Juncker, "Avrupa'da hiçbir demokrasi diğerinden daha değerli değildir ve Avro Bölgesi'nde 18'e karşı 1 ya da 1'e karşı 18 değil 19 demokrasi vardır. Avrupa vatandaşlarının hepsi (eşit) vatandaşlardır. Kazanan ya da kaybedenin olduğu blöf oyunu değil. Ya hep birlikte kazanırız ya da hep birlikte kaybederiz. Bu nedenle Cumartesi gecesi yaşananlardan özellikle üzgünüm. Bir gecede Avrupa ciddi bir darbe almıştır" dedi.Juncker, bu süreçte istan'ı "egoizm, taktik oyunlar ve popülist oyunları diğer unsurların önüne çıkarmakla ve iyi niyet göstermemekle" suçladı.

Jean-Claude Juncker, Yunanistan'ın masadan beklenmedik şekilde ve en kötü zamanda kalktığını ve bugün Atina'ya yeni bir teklif sunmalarının sözkonusu olmadığını söyledi.AB Komisyonu Başkanı Juncker yanlız bırakılmayacakları taahhüdünde bulunduğu Yunan halkına referandumda kreditörlerle anlaşmaya "evet" demeleri çağrısı yaparak aksi halde sırtlarını AB'ye dönmüş olacakları uyarısında bulundu.

Yunan hükümetinden gelen eleştirileri hakedecek hiçbirşey yapmadıklarını belirten Juncker, hiçbir zaman Yunanistan'ın avrodan çıkmasını bir seçenek olarak görmediğini ve bu düşüncesini koruduğunu vurguladı.


kalan karakter 1000

abdullah abdullah

yunanistan ,gündüz para kazanıp gece parasının tamamını bir tavernada harcama yapabilecek kadar müsrif , yarınını hiç düşünmeyen bir ülke , bence borcuna karşılık türkiye yunanistanın deniz ile teması olan adaları almasını şiddetle tavsiye ediyorum , aynı zamanda türklere ve türk vatandaşlarına ilkelerinde yapabilmeyi planladığı ticari ve sanayii girişimlerinde ön ayak olmalı ve destekler de sunmalıdır . komşuya saygı ancak bukadar olurdu (kurtluş savaşındaki gösterdikleri zulmünü asla unutmayacağız )

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 30.06.2015 09:42
Melis Melis

AB de haklı Yunanistan sıksın biraz kemerlerini az yesinler fazla israfta etmesinler
böyle yaparlarsa tabi ki açıkta kalırlar bir suyu bile kullanırken dikkatli kullansınlar
har vurup harman savurmasınlar zor günler yaşıyorlarsa yine çare kendileri bunlar böyle yapacak sonra yardım dilenecekler dünyadaki diğer ülkelerde güllük gülistanlık yaşamıyorlar toparlanmak istiyorsa sıksınlar kendilerini

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 29.06.2015 19:33
süleyman sevinç süleyman sevinç

Cenabı Allah bizede böyle bir lider nasip etsin

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır7
cevapla 29.06.2015 18:58
gurbetci,.- gurbetci,.-

yok ya ab üyesi ihanetik yparmi ,.-? YAPARSA türkiye iran veya islam ülkeleri yapar ,.-?

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 29.06.2015 18:49

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.