19 Eylül 2017, Salı
5 günlük hava durumu
sinema haberleri

Kürşat Başar'ın yeni romanı yolda

Giriş Saati10.06.2014 16.28 Güncelleme10.06.2014 16.28
A+ A-

Kürşat Başar’ın yeni romanı on bir yıl aradan sonra geldi. “Yaz”, hayata kayıplarla başlayan bir gencin büyüme serüvenini ve yaşadığı sarsıcı aşkı konu ediyor.

1989'da yayımlanan Kış İkindisinin Evinde adlı ilk kitabıyla edebiyatımızda benzersiz bir başlangıç yapan Kürşat Başar, on bir yıl aradan sonra Everest Yayınları'nca önümüzdeki hafta yayımlanacak yeni romanı "Yaz" ile okuruyla hasret giderecek.

Hayata kayıplarla başlayan bir gencin büyüme serüvenini ve yaşadığı sarsıcı aşkı konu alan Yaz, fonda tarihimizin kritik bir dönemini gözler önüne seriyor. Koşullar gereği çocuk yaşında Kıbrıs'tan İstanbul'a göç eden Murat, büyüdükçe içine kapanarak kitapların dünyasında teselli bulur. Gelgelelim bir ilkyaz günü, rastlantının karşısına Emel'i çıkarmasıyla hayatı değişecektir. Hayaller, sırlar ve sarsıcı anlarla dolu bu ilişki, Murat'ın peşini hiç bırakmayacak, zaman içinde geçmişiyle, yaşanan acılarla kesişerek onu derin bir hesaplaşmaya sürükleyecektir.

Yaz'da geçip giden zamana rağmen etkisinden hiçbir şey kaybetmeyen, her koşula direnen bir tutkuyu konu alıyor Kürşat Başar. Her zaman olduğu gibi, şiirsel üslubu ve felsefi yaklaşımıyla zenginlik katıyor romanına… Böylece geçmişimizi bugüne bağlayan o narin bağların, hayatı bir anda değiştiren rastlantıların, "her şeye rağmen insanı yaşamaya, yeniden yeniden başlamaya iten o sırrın" peşine takılıyor.

Etiketler: Kürşat Başar

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.