Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bahçeşehir'in 'Kampüs'ü

Giriş Tarihi: 6.2.2013

Antalya Bahçeşehir Koleji, bünyesindeki 'Kampüs Spor Kulübü' ile öğrencilerine eğitim ve öğretimin yanında spor kültürü de kazandırmaya gayret gösteriyor

Bahçeşehir Koleji Döşemealtı ilçe sınırları içerisinde 630 öğrenciye eğitimle birlikte spor kültürü veriyor. 2006 yılında eğitime başlayan kolejde 180 minik öğrenci de okulun sportif faaliyetlerde bulunuyorlar. Okulun müdür yardımcılıklarını da minik öğrencilere spor eğitimi veren Beden eğitimi öğretmenleri yapıyor. Kolejin kapalı spor salonunun okul binasının üçüncü katında olması Antalya'da ilk'e imza atmış oldular.

BAŞARILARI

Bahçeşehir Koleji teniste 2010 yılında Antalya birincisi, Türkiye üçüncüsü, 2011-2012 yılında Antalya birincisi, basketbolda 2006 yılında Yıldız erkeklerde Antalya ikincisi, yıldız kızlarda Antalya ikincisi, küçük kızlarda, Antalya üçüncüsü; 2007 yılında yıldız kızlarda Antalya ikincisi, küçük kızlarda Antalya dördüncüsü; 2008 yılında yıldız kızlarda Antalya ikincisi; 2009 yılında yıldız erkeklerde Antalya dördüncüsü, 2011-2012 sezonunda Antalya dördüncüsü oldu.

AMAÇ SÜRDÜRMEK

Antalya Bahçeşehir Koleji eğitim ve öğretime 2006 yılında başladı. Bu başarıları elde ettikten sonra bu başarıların okul sporları dışında da sürmesi hedefiyle 2012 yılında kulüpleşmeye gidilmesine karar verildi ve Antalya Bahçeşehir kampüs spor kulübü kuruldu. Bahçeşehir Kolejlerinde spor eğitimi ana sınıflarında sportif koordinasyon eğitimi ile başlıyor. Tüm sporların temel eğitimini alarak büyüyen çocuklar ileriki yıllarda yapacakları sporların alt yapısını erken çocukluk döneminden itibaren aldıkları için seçtikleri spor branşında kendilerini özgürce ifade edecek özgüven ve fiziksel kabiliyetleri kazanmış olarak spor yaşamlarına ilk adımı atıyorlar.

Kulübün adı: Antalya Bahçeşehir Kampüs Spor Kulübü
Kulübün kuruluş yılı: 2012
Kulüp Başkanı: Hüseyin Sarı
Kulübün renkleri: Lacivert, kırmızı, beyaz
Kulüp bünyesinde faaliyet gösteren branşlar: Basketbol, voleybol, tenis, badminton, yüzme, halk oyunları, golf
Eğitmenler: Voleybol: Dilek Karakurt Tenis: özgün Teziş Golf: Orçun Kökçen Halk oyunları: Arzu Bektaş, Hayriye Karakoç
Kulübün elde ettiği başarılar, aldığı kupa ve ödüller: 2010 yılında Antalya birincisi, Türkiye üçüncüsü, 2011-2012 yılında Antalya birincisi, basketbolda 2006 yılında Yıldız erkeklerde Antalya ikincisi, yıldız kızlarda Antalya ikincisi, küçük kızlarda, Antalya üçüncüsü; 2007 yılında yıldız kızlarda Antalya ikincisi, küçük kızlarda Antalya dördüncüsü; 2008 yılında yıldız kızlarda Antalya ikincisi; 2009 yılında yıldız erkeklerde Antalya dördüncüsü, 2011-2012 sezonunda Antalya dördüncüsü oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçeşehir'in 'Kampüs'ü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN