Yüksel'den bir iyi bir kötü haber

Kongre ve Toplantıların Kazanılmasında, Gerçekleştirilmesinde Tüm Aşamalar ve Yeşil Toplantılar' seminerine Vali Yardımcısının açıklamaları damga vurdu

Giriş Tarihi: 11.2.2013
Antalya Tanıtım Vakfı ile Antalya Kongre Bürosu'nun Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) projesi kapsamında düzenlediği "Kongre ve Toplantıların Kazanılmasında, Gerçekleştirilmesinde Tüm Aşamalar ve Yeşil Toplantılar" semineri Ramada Plaza Otel'de yapıldı. 2 gün süren seminerin açılışına Vali Yardımcısı Recep Yüksel, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin ve sektör temsilcileri katıldı.

KONGRE MERKEZİ MÜJDESİ

Seminerin açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Yüksel, sözlerine Antalya'nın en önemli eksiklerinden birinin giderileceğinin müjdesini vererek başladı. Vali Ahmet Altıparmak'ın da Twitter hesabı üzerinden açıkladığı EXPO 2016 alanı içerisinde inşa edilmesi planlanan kongre merkezinin onaylandığını belirten Yüksel, "Büyük kongrelere ev sahipliği yapmamızı sağlayacak bir kongre merkezi. Böyle bir kongre merkezi EXPO alanına yapılabilir mi diye Sayın Valim yönetim kurulu ile paylaştılar ve onaylandığı kararını sevinerek öğrenmiş bulunuyoruz" dedi.

İSTANBUL ÜZDÜ

Kongre turizmde Türkiye'nin çeşitli şehirleri arasında acımasız bir rekabetin sürdüğünü belirten Yüksel, İstanbul Rehberler Odası tarafından yapılan açıklamanın kendisini üzdüğü söyledi. Dünya Rehberler Birliği Kongresi'nin İstanbul'da yapılması için Antalya'nın önüne engeller çıkaran odanın açıklamalarını eleştiren Yüksel şunları söyledi: "Biz valilik olarak bu kongrenin Antalya'da yapılması için gerekli girişimlerde bulunduk. Ne yazık ki İstanbul Rehberler Odası'nın 'Biz kongreyi İstanbul'da yapacağız, dolayısıyla Antalya'da yapılmasını istemiyoruz, buna karşıyız' dediklerini öğrendim. Bu bizim ülke turizmine yakışmayan, doğru bir şey değil. Eğer böyle bir şey yoksa İstanbul'daki arkadaşlarımızın yalanlamasını bekleriz."

BAKA'DAN DESTEK
BAKA Genel Sekreteri Engin, Vali Yardımcısı Yüksel'in açıkladığı kongre merkezinin bir kısmını BAKA'nın yapabileceğini belirtti. Bütçe dengelerinin sağlanması halinde çalışmaların başlatılacağını ifade eden Engin, kongre turizminin artmasının Antalya'ya çok önemli bir değer kazandıracağını söyledi.

UÇAK SEFERLERİ
Semineri düzenleyen Antalya Tanıtım Vakfı'nın Başkanı Nizamettin Şen Antalya'nın kongre merkezi olabilmesi için alt yapıdaki eksiklerini tamamlaması gerektiğini söyledi. Kongre turizminde karşılaşılan en önemli engellerden birinin Antalya'ya direk uçak seferlerinin olmayışından kaynaklandığını anlatan Şen, "İnanıyorum ki gelecek yıllarda havayolu firmaları ve bakanlık bu alanda bir takım yenilikler yapacaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüksel'den bir iyi bir kötü haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN