Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eski başarılarını tekrar yaşayacak

Giriş Tarihi: 12.2.2013

Antalya'nın en köklü ve en başarılı kulüplerinden biri olan Yolspor, eski başarılarını tekrar yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Antalya'nın en köklü ve en başarılı kulüplerinden biri olan Antalya Yolspor, eski başarılarını tekrar yakalamak için çalışmalarını Çakırlar mevkiinde bulunan tesislerinde ara vermeden sürdürüyor. Kulüpte judo ve futbol olmak üzere 2 branş faaliyet gösterirken, hem profesyonel liglere hem de milli takıma sporcu kazandırılıyor. Kulübün sportif faaliyetleri geçmiş yıllarda kulüpte forma giymiş ve kurum personelleri tarafından yürütülüyor.

KULÜBÜN BAŞKANLARI

1980 yılında kurulan Yolspor'un ilk başkanı Ahmet Ustaoğlu'nu sırasıyla Mustafa Öztürk, Ahmet Doğan Aksoy, İsmail Beşiroğlu, Sencer Özer, Mehmet Ali Usta takip ederken, bu dönem başkanlık koltuğunda Cemil Ünal oturuyor.

92'DE LİGDEN ÇEKİLDİ

1985'te profesyonel lige yükselen ve 7 yıl süren profesyonel lig macerasını 1992 yılına kadar sürdüren kulüp, o yıl yönetim kurulunun aldığı karar doğrultusuyla profesyonel ligden çekildi. O dönemde Antalya Yolspor yetiştirdiği futbolcularla çığır açtı. U-17, U-14, U-13 ve 11 yaş gurubu olmak üzere toplam 4 ayrı kategoride faaliyet gösteren kulüpte U-17'yi Hasan Yurt, U-14'ü Mustafa Uşaklar, U-13'ü Ömer Kıvanç ve U-11 Musa Yüksel çalıştırıyor. Kulüpte görev yapan antrenörlerin isimleri ise şunlar: Yavuz Yüzbaş, İbrahim Yücel, Fevzi Baba, Erol Saçak, Yusuf Kutas, Ali Öner, Nejdet Erdoğan, Ali Sarı, Ali Biçer, Hasan Kürekçiler, Demir Kıroğlu, Ahmet Kıroğlu, Mustafa Uşaklar, Mustafa Kubatlar, Hasan Billa, Mehmet Kısaç.

BAŞARILI TARİH

1988-89'da A takımla Türkiye Şampiyonluğu'nu elde eden kulüp, U-19'da Denizli'de yapılan şampiyonda yarı finale yükseldi. U-17'de Afyon'da yapılan Türkiye şampiyonasında ilk 4'e girdi. 2002'de Konya'da final oynadı. 2006'da U-15'te Burdur'da il şampiyonluğunu elde etti. 2008'de U-14'te Isparta şampiyonluğunu olup Türkiye şampiyonasında ilk 8'e kaldı. 2009- 10 ve 11'de 14-15 yaş gurubunda Antalya şampiyonu oldu.

Kulübün adı: Antalya Yolspor Kulübü Kulübün kuruluş yılı: 1980 Kulüp Başkanı: Cemil Ünal Kulübün renkleri: Turuncu, siyah, beyaz Kulüp bünyesinde faaliyet gösteren branşlar: Futbol, judo Kulübün elde ettiği başarılar: A takımla Türkiye Şampiyonluğu, U-19'da yarı final, U-17'de çeyrek final, 2002'de final oynadı. U-15 Burdur il şampiyonu, U-14 Isparta şampiyonu

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski başarılarını tekrar yaşayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN