Hem çakı gibi asker hem de 100 metreci

Otelin havlucusu olan Aydoğdu, askerlik yaptıktan sonra katıldığı engelli olimpiyatlarında madalyalar aldı

Giriş Tarihi: 14.2.2013
Turizmde Engelleri Aşalım Projesi ile hayatları değişen engellileri anlatmaya Onur Aydoğdu ile devam ediyoruz. Otelin özel personeli arasındaki en haylaz isim, kapalı havuza gelenlere havlu veren ve spor salonunun bakımından sorumlu olan Onur Aydoğdu. Çakı gibi askerlik yapmış. Hem de jandarma olarak. Acemiliğini Bilecik'te, ustalığını da Sivas'ta tamamlamış. Askerliği sayesinde başka memleketler görme imkanı yakalamış.

İYİ BİR KOŞUCU
Akdeniz Üniversitesi'ndeki özel çocukların buluştuğu spor kulübünde yer almış. Koşucu olmayı seçmiş. Dördüncü Uluslararası Antalya Özel Spor Oyunları da dahil İstanbul'da, Hatay'da düzenlenen 100 metre yarışlarına katılmış. Böylece gördüğü memleket sayısı artmış. Şimdi de ilk fırsatta Ankara'yı görmek istiyor.

EVSİZLERE İŞ İSTİYOR

Her gün gazete okuyor. Gündemi takip ediyor. Bir gün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmek istediğini söylüyor. Amacı, sokaktaki evsizlere iş imkanı yaratılması için dilekte bulunmak. Hazır Başbakan Erdoğan'ın makamına çıkmışken kendisi için ne isteyeceği sorulduğunda, "Hiçbir şey. Benim için hayat süper" diyor.

İNGİLİZCE BİLİYOR
Yat Limanı, Kazım Özalp ve Atatürk Caddesi, Konyaaltı Plajı'nda zaman geçirmeyi çok seviyor. Bir gün mutlaka İstanbul, Ankara ve doğu illerini gezmek istiyor. Kendi departmanından çok, servis ve SPA bölümünde arkadaş edinmiş. Turistlerin küçük isteklerini İngilizce konuşarak karşılayabiliyor. Almanca ona zor geliyormuş, hiç anlamıyormuş. Kendisinden sorumlu olan spor öğretmeni Yusuf Yurdasiper, Aydoğdu'ya ağabeylik yapıyor. İzin günlerinde mutlaka Valilik binasındaki Sevgi Kafeterya'daki arkadaşlarını ve öğretmenlerini ziyaret ediyor. Televizyon bağımlısı değil. Tuttuğu takımın maçlarını bile izlemiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hem çakı gibi asker hem de 100 metreci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN