Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Çelik'in ilk Antalya buluşması

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ilk Antalya ziyaretinde turizmin tüm aktörleriyle buluşacak

Giriş Tarihi: 16.2.2013
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Ertuğrul Günay'dan görevi teslim almasının ardından Antalya'ya ilk ziyaretini bugün gerçekleştiriyor. Bakan Çelik, saat 13.00'te Akdeniz Turistik Otelciler Birliği'nin (AKTOB) Barut Hotels Lara'da gerçekleşecek etkinliğine katılacak. Toplantıya konaklamanın yanı sıra turizm sektörünün tüm bileşenleri davet edildi.

SORUNLAR ANLATILACAK

Turizmcilerin sorunlarını dinleyecek olan Bakan Ömer Çelik önünde ise 2013 turizm sezonu öncesi çözüm bekleyen birçok sorun bulunuyor. Öncelikli konuların başında özellikle Kemer, Lara ve Kundu bölgelerinde yaşanan kıyı kenar sorunu yer alıyor. Kıyı kenar çizgisi altında kalan kaçak günübirlik alanların yıkılması süreci devam ederken, şezlongların da kaldırılıyor olması turizmcileri düşündürüyor.

YENİ YATIRIMLAR VE TAHSİS

Yatak kapasitesinin hızlı arttığı Antalya'da, turist sayısındaki artışın ise aynı oranda olmaması da önemli sorunların arasında. Turizmciler yeni tesis yatırımları konusunda yeni standartlar bekliyor. Başta Kemer olmak üzere turizm yatırımlarından en erken nasiplenen bölgelerde ise talep tahsis sürelerinin uzatılması. Yeni turizm yatırımlarıyla rekabette zorlanan Kemer'deki otelciler, tahsis süresinin uzatılmasını istiyor.

TALEP DOSYASI KABARIK
Turizm sezonu sonrası otellerin kapanması veya açık kalan otellerin de eleman çıkarması ile yaşanan işsizlikle ilgili çözüm beklentileri de turizmcilerin dosyasında yer alıyor. Turizmciler, Kasım ayından Mart ayına kadar olan dönemde KDV ve ÖTV'den ciddi indirimler yapılmasını, işveren paylarının bu aylarda alınmamasını istiyo
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Çelik'in ilk Antalya buluşması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN