Geri adım yok

Giriş Tarihi: 19.2.2013

Karabükspor maçındaki olayları değerlendiren Antalyaspor Yönetim Kurulu, tribün terörüne karşı olan duruşlarını asla değiştirmeyeceklerini açıkladı

Haftalık toplantılarını Salı günleri yapan Antalyaspor Yönetim Kurulu, Karabükspor maçında yaşanan olayları masaya yatırmak için dün olağanüstü toplandı. Hasan Subaşı Tesisleri'nde 12.30'da toplanan kırmızı-beyazlı yöneticiler, 1.5 saat sonra da basın toplantısı düzenleyerek Karabükspor maçında yaşanan olaylarla ilgili düşüncelerini ve prensip kararlarını yazılı açıklamaya yaparak duyurdu. Başkan Hasan Akıncıoğlu, taraftar gruplarının yasal olmayan isteklerine ve tribün terörüne karşı duruşlarının asla değişmeyeceğini açıkladı.

BİLETLER 5-10 LİRA

Antalyaspor yönetiminin, her türlü eleştiri ve önerileri dikkate aldığı belirtilen açıklamada, "Bilet fiyatları ile ilgili yakınmaları üzerine azami oranda indirim yapılmıştır. Son maçlarda biletlerimiz kale arkası 5, maraton tribünü 10 liradan satılmıştır. Maksatlı olarak öne sürüldüğü gibi kimseye bedava kombine veya bilet verilmemiş, böyle bir teklif yapılmamıştır. Yasal olarak bu mümkün değildir. Sadece, kulübümüze yazılı başvuruda bulunanların kaybolduğunu öne sürdükleri kombinelerin barkodları iptal edilip yenileri verilmiştir" denildi.

KIŞKIRTMA UYARISI

Karabükspor maçındaki olayların bazı art niyetli kişilerin genç taraftarları kışkırtmalarının sonucunda yaşandığını öne süren Başkan Akıncıoğlu, şöyle devam etti: "Bu art niyetli kişiler, mesnetsiz iftiralarla genç taraftarımızı kışkırtıp suç işletmiştir. Genç taraftarlarımızı dikkatli olmaya davet ediyoruz. Stadlarda kamusal düzen ve asayiş kolluk kuvvetleri tarafından sağlanmaktadır. Yine bu art niyetli kişilerin, kolluk kuvvetlerini kulübümüzün yönlendirdiğini öne sürüp genç taraftarlarımızı suç işlemeye teşvik etmelerini de şiddetle kınıyoruz."

GÖZALTILARA DEVAM
Tribün terörünün önlenmesi konusunda her kesimden destek beklediklerini anlatan Akıncıoğlu, "Federasyon savunma istedi mi?" sorusuna, "Şu ana kadar istenmedi. Ağır bir ceza geleceği endişesindeyiz. Bu konuda tüm hazırlıklarımızı yapıyoruz. Çünkü bu olayda kulübümüzün en küçük bir suçu yok" diyerek yanıt verdi. Bu arada, tribünden atlayan 14 kişiyi gözaltına alınan polisin, daha sonra kamera görüntülerini inceleyerek yüzlerini kaşkol ve berelerle gizleyenler dahil olaylara karışan diğerleri de gözaltına alındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geri adım yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN