Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya markası Aylin Yağ, yeniden raflarda

Giriş Tarihi: 21.2.2013
1967'de kurulan Antalya Yağ Sanayi tarafından 1968'de Antalya'nın ilk tescil edilen markası olarak piyasaya çıkan Aylin, şimdi 45 yaşında ve yeniden raflarda. Dokuma bölgesinde, kendi adıyla anılan Yağ Sanayi semtinde 1993 yılında ekonomik sıkıntılar yüzünden üretimine ara verilen Aylin, 20 yıl sonra bu kez Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde 40 bin metrekare alan üzerine kurulu modern tesisinde Gençer Group tarafından tekrar üretiliyor. Gençer Grup, 1994 yılında şirketi devir alarak, sanayici olmamasına rağmen Antalya Yağ Sanayi'nin tekrar canlanması ve üretim yapması için büyük emek harcayıp, büyük bir yatırım yaptı.

İHTİYACIN İKİ KATI KAPASİTE
Yeni kurulan tesis 10 bin ton hammadde ve 6 bin ton yağ depola kapasitesine sahip. Tesis, günde 330 ton kırma, 170 ton ekstraksiyon, 150 ton ise rafine kapasitelerine sahip. Bir başka değişle Aylin Yağ, bölgedeki turizm tesislerinin ve tüm Akdeniz bölgesinin ihtiyacının 2 katını karşılamaya hazır kapasiteyle kuruldu. Geçtiğimiz yıl bölge çiftçisine 500 bin TL tutarında tohum desteği sağlayan firma, buğdaydan yüzde 30 daha çok getiri sağlayan ayçiçek ekimini geliştirmeye çalışıyor.

ÜRETİM ALANI ARTACAK
Aylin, verdiği destek ile ayçiçeği ekimi yapılan alanların geçen yıla göre 5 kat arttırmayı hedefliyor. Firma, ham madde olarak kullanılan çekirdeğin kabuğunu alarak hem daha kaliteli yağ hem de daha kaliteli protein oranı yüksek küspe üretimi yapıyor. Bir taraftan da kabuk yakma fırınlarında kendi enerjisini üreterek milli ekonomiye katkı sağlıyor. Pazarlama ve satış organizasyonunun ilk aşamada Akdeniz bölgesi ile sınırlı tutulduğu Aylin, kısa sürede diğer bölgelerde de satışa çıkacak. Aylin, pet şişe olarak 1, 2, ve 5 lt'lik ambalajların yanı sıra, 4, 5,10 ve 18 lt'lik tenekede satılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya markası Aylin Yağ, yeniden raflarda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN