Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrenciler 'Kısa Film Günleri'nde

AÜ Sinema Topluluğu sinemasever öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen 3. Kısa Film Günleri'ne ev sahipliği yapıyor

Giriş Tarihi: 5.3.2013
Akdeniz Üniversitesi Sinema Topluluğu'nun organize ettiği ve 8 Mart Cuma gününe kadar devam edecek olan Kısa Film Günleri çok sayıda film gösteriminin yanı sıra paneller ve atölye çalışmalarıyla devam ediyor. Birbirinden usta kısa film yönetmenlerinin ve diğer üniversitelerden davet edilen sinema kulüplerinin de katılımıyla tam bir festival havası yaşatan film günlerinde pek çok sinemasever öğrenci bir araya geldi. Öğrencilerin kendi imkanlarıyla düzenledikleri bu etkinlikte ünlü isimlerin çekmiş olduğu kısa filmler de yayınlanıyor.

SİNEMANIN GÖNÜLLÜLERİ

1996 yılından beri çalışmalarına devam eden Akdeniz Üniversitesi Sinema Topluluğu, sponsor ve reklam almadan düzenledikleri bu etkinliğin masraflarını karşılamak için sadece okuldan yardım alıyor.

HEDEF ALTERNATİF SİNEMA
Topluluk Başkanı Gazetecilik Bölümü 4. sınıf öğrencisi Nuri Şimşek topluluğun, alternatif bir sinemanın hala var olduğunu göstermeyi hedeflediğini söyleyerek "Her yerde izlenebilen, televizyonda her gün rastladığımız filmler dışında başka filmlerin de mevcut olduğunu, başka bir sinemanın da olabileceğini anlatmaya çalışıyoruz" dedi. Etkinliğin, özgün üretimlerin yarıştırmadan paylaşılacağı bir zemin oluşturmak amacıyla düzenlendiğini belirten topluluk üyeleri tüm sinemaseverlerin katılımını bekliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenciler 'Kısa Film Günleri'nde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN