Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Görsel kirliliğe Konsey el attı

Antalya Kent Konseyi, görüntü kirliliğine karşı savaş açtı. Antalyalıların fotoğrafladıkları görüntü kirliliği örnekleri sergilenecek. Yerel yönetimlerin dikkati kirliliğe çekilecek

Giriş Tarihi: 1.4.2013
Kent Konseyi, Antalya'da görüntü kirliliği ile savaşta "çirkinliği ihbar et" dönemini başlatıyor. Antalyalıların fotoğrafladıkları görüntü kirliliği sergilenerek, dikkatler bu konuya çekilecek. İlk etapta Kent Konseyi üyelerinin fotoğrafladıkları görüntü kirliliği örnekleri Kent Konseyi girişinde sergilenmeye başlayacak. Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, Antalyalılardan bu konuyla ilgili fotoğraf beklediklerini belirterek, şehrin farklı noktalarında sergiler açılacağını kaydetti.

TOPLUMSAL BİLİNÇ

Semanur Kurt, tabelalar, güneş enerjisi sistemleri, araçların kaldırım işgalleri ve işyeri vitrinlerinin kaldırımlara yayılması gibi çevre kirliliğine neden olan unsurların, yerel yönetimlerin öncelikli gündem maddesi olması gerektiğini vurguladı. Sadece yönetimler değil, halkın da konuyla ilgili bilinçlenmesi gerektiğini ifade eden Kurt, bu konuda toplumsal bilinci gelişmesi amacıyla bu sergileri düzenleyeceklerini kaydetti.

KİRLİLİĞİ İHBAR ET

Konuyla ilgili halktan da destek isteyen Semanur Kurt, "Tüm çirkinliklerin ve kirliliklerin görüntülerinden oluşan fotoğraf sergisiyle başlıyoruz. Antalya kamuoyuna çağrıda bulunuyoruz. Kirliliği görüntüle, ihbar et. Bize ulaşan tüm kirlilikler sergilenecek. Kent Konseyi; çevreye, doğaya, tarihe ve kültüre saygı konulu sergilerini başlatacak. Toplumun bu değerlere sahip çıkmasıyla kent bu görüntülerden kurtulacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Görsel kirliliğe Konsey el attı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN