Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Duayen iş adamından yeni adaylara öneriler

Duayen isimden ATSO seçimiyle ilgili iki vecize: Seçim döneminde kulis gece 12.00'den sonra başlar. Erken öten horozun başı kesilir

Giriş Tarihi: 7.4.2013
Antalya'nın ekonomi ve siyaset dünyasının duayen isimlerinden İbrahim Şencan, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ATSO) Mayıs-Haziran ayları arasında yapılması planlanan seçim öncesi ilgi çekici bir yorumda bulundu. ATSO'nun en eski üyelerinden olan ve 1975-1976 döneminde ATSO Yönetim Kurulu Üyesi olan Şencan, geçmiş seçimlerden örnekler vererek, önemli değerlendirmeler yaptı. Şencan'ın yaptığı değerlendirmeler yaklaşan seçim öncesi ATSO üyelerine önemli bir referans oldu.

GECEYARISI KULİS
İbrahim Şencan, öncelikle 1977-1979 yılları arasında ATSO Yönetim Kurulu Başkanlığı ve 1987- 1995 yılları arasında meclis başkanlığı yapan Kemal Kınay'la ilgili bir anısını paylaştı. Seçim döneminde kulislerin önem kazandığını ifade eden Şencan, "Otelde toplanılmıştı. Kulis çalışmaları sürerken, Kemal Kınay gece saat 12.00'ye doğru, 'Ben çalışmamı yaptım. Seçilmeyi garantiledim' dedi ve yattı. Ancak seçimi kaybetti. Çünkü kulisler 12.00'den sonra başlar. Erken yatarsanız kaybedersiniz. Biz 12.00'den sonra da kulis çalışmalarını sürdürdük ve grubumuzdan seçilerek ATSO meclisine girdik" diye konuştu.

ERKEN ÖTEN HOROZ
Şencan'ın seçimlerle ilgili paylaştığı diğer anı ise 1977 yılındaki seçimler oldu. Seçim öncesi yönetime adaylığını açıkladığını anlatan İBRAHİM Şencan, bu nedenle daha kendi meslek grubundan seçilme aşamasında önünün kesildiğini söyledi. Şencan, "Önce kendi grubundan çıkacaksın, sonra yönetim kuruluna adaylığını açıklayacaksın. Bir yanlışlık yaptık, ben adayım dedik. Gruptan çıkamadık. Yolumuzu kesmek için uğraştılar. Erken öten horozun başını keserler" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Duayen iş adamından yeni adaylara öneriler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN