Sistemi test ettik

Giriş Tarihi: 11.4.2013
Antalya Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam'dan MOBESE'nin suçla mücadelede sağladığı avantajları ve geçen yıl MOBESE sistemi vasıtasıyla tespit edilen olayları dinledik. Röportajı gerçekleştirdiğimiz yer Antalya'nın büyük bir bölümü gibi MOBESE kameralarının görüş alanındaydı. Ve röportaj esnasında kameralar tarafından nasıl tespit edildiğimizi de ana izleme merkezinde görüntüledik. Elimizdeki gazetenin yazısının bile en küçük fontları dahil olmak üzere rahatlıkla okunabilmesi, sistemin gücünü gözler önüne seriyor.

KÜÇÜK DETAYI BİLE GÖRÜYOR
Emniyet Müdürü Sağlam ile görüşmemizi takip eden MOBESE kameraları, gazetenin en küçük punto ile yazılmış yazılarına kadar en küçük detayı dahi görebiliyor.

BİR YILDA 5,5 MİLYON LİRALIK CEZA
Toplam 12 milyon 253 bin 885 TL'ye mal olan sistem aracılığı ile sadece 2012 yılında kırmızı ışık ihlali yapan sürücülere kesilen para cezası sistemin toplam maliyetinin neredeyse yarısını karşıladı. Mustafa Sağlam, 2012 yılında toplam 35 bin 152 araca, toplam 5 milyon 483 bin 712 TL para cezası uygulandığını açıkladı. Mustafa Sağlam, 2013 yılı 3 aylık dönemde de toplam 8 bin 187 araca, 1 milyon 359 bin 42 TL para cezası uygulandığını kaydetti. Sağlam, sistem ile hız ihlali yapanların tespiti konusunda Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nün ilgili birimlerle çalışma yürüttüğünü de açıkladı. Sağlam ayrıca MOBESE kamerası bulunmayan yerler ile ilgili çalışmaların da devam ettiğini ifade etti.

MUSTAFA SAĞLAM / ANTALYA İL EMNİYET MÜDÜRÜ

Vazgeçilmez unsur
Demokratik yaşamın vazgeçilmez unsurlarından biri olan haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan önemli kurumlardan biridir. Şüphesiz, doğru bilgilendirilmiş çağdaş bir toplum için basının güvenilirliği ve tarafsızlığı büyük önem arz etmektedir. Bu gibi birçok önemli görev ve sorumlulukları üstlenen, ilimizde 10 yıldır faaliyette bulunan Sabah Akdeniz Gazetesinin kuruluş yıldönümünü kutlar, tüm çalışanlarına sevgi ve selamlarımı sunarım.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sistemi test ettik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN