Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yatçıların yeri dar

Antalya Serbest Bölge'de 100 dönüm bulunması halinde 2 bin 500 istihdam yaratılacak

Giriş Tarihi: 12.4.2013
Ünlü trilyonerlere süper lüks yat imalatlarıyla dünyanın yeni yıldızı haline gelen Antalya Serbest Bölge'yi işleten kamu kurumları da yatırımcıları da sorunlar konusunda ağızbirliği yapmaya başladı. Valilik, Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı, ATSO gibi kamu kurumları ile birkaç işadamının yönetim kurulunu oluşturduğu ASBAŞ'ın Genel Müdürü Zeki Gürses, yeni yatırımcılarla büyümek için yer aradıklarını söyledi. Serbest Bölge İşadamları Derneği (ASBİAD) Başkanı Hilmi Ünsal da önlemi alınmayan sorunların gelecekte büyüyeceği uyarısını yaptı.

54 SİPARİŞ ALDIK

Bölgedeki firma sayısının 61'e çıktığını belirten Zeki Gürses, aralarında ünlü işadamı Ömer Sabancı'nın da verdiği 54 sipariş yattan 30'nun 2013 yılı içinde denize indirileceğini söyledi. Yeni firma için yer kalmadığını belirten Gürses, 100 dönüm alan verilmesi halinde 2 yıl içinde alt yapısını yapıp 10 yeni firma daha alarak 2 bin 500 yeni istihdam yaratılabileceğini söyledi. Gürses, başvuran yatırımcıları Adana gibi yerlere yönlendirmek zorunda kaldıklarını belirterek, bakım ve onarım alanı istediklerini söyledi.

ÇÖZÜLMEYEN SORUNLAR BÜYÜR
Antalya Serbest Bölge İşadamları Derneği (ASBİAD) Başkanı Hilmi Ünsal, "14 yıllık maziye karşın sektör iyi bir yerde. Ancak yeni tesisler için yer kalmadı" uyarısını yaptı. ASBİAD Başkan Yardımcısı Fikri Bayhan ise, teknelerin indirme yeri yokluğu gibi problemleri hangi makamlarla gidereceklerini belirlemeye çalıştıklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yatçıların yeri dar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN