Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Disney'in Antalya macerası

Türkiye turnesine çıkan Disney Live, Antalya Akvaryum'daki çadırında dünyada ilk kez Rusça sahnelenecek. Mickey Mouse ve arkadaşları bugünden itibaren sahnede

Giriş Tarihi: 23.4.2013
İstanbul'da 5 yıl sahnelendikten sonra Trabzon'dan başlayan Türkiye turnesiyle Antalyalı çocukların ayağına gelen Disney Live- Mickey'in Müzik Festivali, dünyada ilk kez Rusça olarak Antalya'da sahnelenecek. Çocuklar kadar büyükleri de eğlendiren Mickey Mouse ve arkadaşları Minnie, Donald, Goofy, Küçük Deniz Kızı, Aladdin gibi 16 çizgi kahramanın 23 Nisan'dan 30 Eylül'e kadar sürecek sahne performanslarının biletleri, Biletix'ten satılmaya başladı bile.

BİLETLER 30-50 TL

Antalya Aquarium bahçesine kurulan bin 48 koltuklu çadırda 37'şer dakikalık 2 perdede sunulacak gösteri, 1 Mayıs'a kadar Türkçe olacak. Ardından yabancı turistler için İngilizce ve Rusça da olacak. Dünyada ilk kez Rusça anlatımı için, lisan koçları 16 oyuncuyu çalıştırıyor. Rixos Hotel ve Toshiba sponsorluğuyla biletler Antalyalılara 50- 40 ve 30 TL, turistlere 50 Euro'dan satılacak.

PROFESYONEL BABA

Belirlenen süre içinde haftada 10, toplamda 250 gösteri yapmayı hedefi güden İstanbul Çocuk Tiyatrosu Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Gürkaynak, bu gösterinin ABD toprakları dışında gösterim hakkının bir tek kendilerinde olduğunu hatırlattı. Bu güne kadarki gösterilere gelen çocuklar üzerindeki etkiyi gördükçe profesyonel bir baba olduğunu anlatan Gürkaynak şunları söyledi:

TELİFİ SAYESİNDE İNDİRİMLİ
"Bu işi yapmaktan gurur duyuyorum. Çünkü sağlıklı çocuklar yetiştirerek sağlıklı bir gelecek inşa ettiğime inanıyorum. Seyirci lösemili çocukların kan değerlerinde olumlu değişim yaşandığı raporunu öğrendiğimde, çok mutlu olmuştum." Yaptığı işini anlatırken, sanki Türkiye'deki ilk gösterimi düzenliyormuşçasına heyecanlı olan Gürkaynak, dünyanın en çok bilet satan gösterilerinden biri olan Disney'in standartlarını korumak adına büyük bir titizlik gösteriyor. Disney'in Türkçe sahnelenme telif bedelinin 5 yılı doldurması sayesinde indirimde olduğunu dile getiren Gürkaynak, bu sayede Türkçe gösterimlerin biletlerini daha ekonomik yansıtabildiklerinin altını çiziyor.

DEZAVANTAJLILARA ÜCRETSİZ ŞOVLAR
Bunun bir çocuk değil, aile eğlencesi olduğunun altını ısrarla çizen deneyimli organizatör, birçok kez sosyal sorumluluk projesi adı altında ücretsiz şovlar da düzenlemiş. Üzerinde en fazla bu çalışmaların etkisini taşıdığını ifade eden Gürkaynak, özellikle Doğu illerinden oyunları izleyen dezavantajlı çocukların olumlu tepkilerini unutamıyor.

ÇOCUKLAR MUTLU
İlk kez uçağa binen, otelde konaklayan ve canlı bir sahne performansı izleme şansı yakalayan bu çocukların mutluluğuna ortak olmanın keyfini birçok kez yaşadığını belirten Gürkaynak, "Bir Şanlıurfalı çocuk, kim olduğumu öğrenince pantolonumu çekiştirip fotoğrafımı çekmek istediğini söyledi. Ben de çocuğa, kendisinin fotoğrafını çekmek istediğimi söyledim. Böylece oyuncularımızı tekrar sahneye çıkartıp, 160 çocukla birlikte fotoğrafını çektik. Kuliste yanıma gelip, 'Sen bana ne yaptığını biliyor musun?' diye sorunca, bir hata yaptığımı düşündüm. Bana Mickey ile birlikte çektirdiği fotoğrafını gösterip, 'Beni Şanlıurfa'nın en ünlü, en şanslı çocuğu yaptın' demesini hiç unutamıyorum" diye bir anısını paylaştı. Antalya'ya gelen 10 milyon turistin her şey dahil sistemiyle tatil yaptığını bildiğini belirten Gürkaynak, onları otellerinden dışarı çıkarmak istediğini söyledi. Gürkaynak, Antalya'ya cebinde 100 dolar ile gelen tatilcilerin gösterileri sayesinde bir dahaki sefere 120 dolarla gelmesini sağlayacaklarını düşünüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Disney'in Antalya macerası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN