Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İbrahim OKUMAMIŞ: Onur meselesi

Giriş Tarihi: 3.5.2013
Antalyaspor'da son bir haftaya damgasını vuran şu nereden çıktığı aslında belli olan bir haciz meselesi var.
Bir haftadır yazıldı çizildi, detayları anlatıldı.
Kulüp Başkanı Hasan Akıncıoğlu önceki gün sohbet etmek ve içini dökmek için Antalyaspor'u takip eden medya mensupları ve spor yazarları ile bir araya geldi.
Akıncıoğlu içini dökerken dinlediklerimden ve anlayabildiklerimden çıkardığım tek şey kulübün içeriden hançerlendiğidir! Yani satıldığıdır!
Kimdir bu içerideki köstebek veya diğer anlamıyla kulübün mahremiyeti olan bilgileri başkasına menfaat karşılığı veren, verenler… Arif olmaya veya kuru kahveci Mehmet Efendi'den alınarak içilen kahvenin falına bakmaya gerek yok.
Ortada bir avan projesi çizimi meselesi var. Bunu çizdiren eski yönetici Nüri Ülker, çizimi yapan kayınbiraderi Göksel Çelik. Biri çizdirmiş! Öbürü çizmiş!
Ortada hiçbir anlaşma sözleşme yok, sadece aile içinde para dışarı gitmesin sevdasından yola çıkılmış ticari bir ayak oyunu var. Bu yetmezmiş gibi yönetimde bulunduğu sırada edindiği bilgileri bu uğurda hiç feda etmeden harcama var. Bunun hukuktaki adı 'Emniyeti suiistimal'dir ve hapis cezası bile vardır.
Başkan Akıncıoğlu hukuki süreç devam ettiği için söyleyeceklerini tam söylemedi ama ne demek istediğini gayet iyi anladık.
Şimdi bu haciz meselesi bitti sanmayın daha arkası da varmış! Statik proje için de dava devam ediyormuş.
Asıl benim takıldığım konu 10-20 bin liraya mal olabilecek bir elektrik projesi için 100 bin lirayı aşkın parayı mahkeme kararı ile cebellezi edenlerin parayı çoluğuyla çocuğuyla nasıl yiyeceğidir.
Eğer azıcık insanlıkları var ise her ne kadar mahkeme böyle karar vermiş ise de hakkı olmayan bölümü gelir kulübe iade eder. Yoksa Antalyalılar size hakkını helal etmez, o lokmalar da boğazınıza dizilir. Benim bildiğim Nuri Ülker ve ailesi çok onurludur, bu işe tenezzül etmezler, gereğini yaparlar. Öyle 52 bin liralık senetle bu işin içinden sıyrılmazlar sıyrılamazlar.
Camus'nun onur üzerine bir yazısı var... Buradan "Bir insana onursuz olduğu asla söylenmemeli. Eylemler, topluluklar, uygarlıklar onursuz olabilir.
Birey değil. Çünkü insan onursuzluk bilincine sahip değilse, asla sahip olmadığı bir onuru yitiremez..." cümlesini alarak konuyu bağlamak istiyorum.
Onur çok önemlidir, insan onuru için yaşar. Peki, onur kavramı ortadan kalktığında ne olur? Söylemek bile fazla ama onur kavramı ortadan kalkarsa hiçbir değer kalmaz. Yalan mubahlaşır.
Emniyeti suiistimal mubahlaşır. Bunlardan herhangi biri mubah hale gelirse, insanların bir arada yaşaması imkânsıza düşer.
Sanırım Nuri Ülker benim ne demek istediğimi anlayacaktır. İyi bir Antalyalı olan Ülker Ailesi bu lekeyi acilen temizlemelidir.
Yoksa! Valla yoksası falan yok, Antalyalılar hem onu hem de Antalyaspor üzerinden haksız kazanç elde edenleri aforoz eder.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İbrahim OKUMAMIŞ: Onur meselesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN