Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En güvenli havalimanı

En güvenli havalimanları kapsamına alınan Antalya Havalimanı'nda gerçekleştirilen tatbikatta 112 Acil Servisi'nin personeli tam not aldı

Giriş Tarihi: 18.5.2013
Antalya Havalimanında halk sağlığı acil durum tatbikatında gerçekleştirildi.

KONTROL EDİLDİ

Antalya Havalimanı 1. Dış Hatlar apronunda yapılan tatbikata 60 personel katıldı. Havalimanı Sağlık Denetleme Acil Müdahale ekibi ve 112 Acil Servis ambulans ekiplerinin katıldığı tatbikatta, yurt dışından gelen yolcularda bulunabilecek bulaşıcı hastalıklara karşı alınan önlemler kontrol edildi. Senaryoya göre, yurt dışından gelen bir uçakta bulunan hastalık şüphesi taşıyan bir kişi ve diğer yolcuların, uçak içerisinde yapılan ilk kontrollerinin ardından Antalya Eğitim Araştırma Hastanesine sevki gerçekleştirildi.

BAŞARILI GEÇTİ

Antalya Havalimanı Sağlık Denetleme Merkezi sorumlusu Mustafa Doyduk, tatbikatın başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini söyledi. Doyduk, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 194 ülkenin, imzaladıkları Uluslararası Sağlık Tüzüğü 2005'e göre risk taşıyan havalimanı, liman ve kara hudut kapısı gibi yerlerde halk sağlığı kapasitesinin geliştirilmesi yükümlülükleri olduğunu ifade ede etti.

13 LİMANDAN BİRİYİZ
Merkez sorumlusu Doyduk, "Ülkemiz 13 uluslararası giriş noktasını 'Belirlenmiş giriş noktası' olarak tespit etti. Söz konusu yükümlülüklerden birisi de belirlenmiş giriş noktalarının halk sağlığı acil durum planlarının hazırlanması ve bu planların tatbikatlarla test edilerek güncellenmesidir. Biz de bunu yaptık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En güvenli havalimanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN