Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Çocuk işte değil okulda olmalıdır'

Giriş Tarihi: 13.6.2013

Antalya Emniyet Müdürü Sağlam, çocukların çalışma yaşamında olmalarının kabul edilemez olduğunu belirterek, 'Çocuk işçiliğine son verilmelidir' dedi

Antalya Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, çocukların çalışma yaşamında bulunmalarının kabul edilemez olduğunu söyledi. Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yayınlayan Sağlam, "Geleceğin teminatı olan çocukların, eğitim görmesi ve geleceğe hazırlanması gereken bir dönemde sağlıklarını, güvenliklerini ve gelişimlerini olumsuz yönde etkileyen çalışma yaşamında bulunmaları kabul edilebilir bir durum değildir" dedi.

POLİS PROJE YÜRÜTÜYOR
Çocuklarını sağlıklı, bilgili ve bilinçli yetiştirmeyen milletlerin, geleceğe umutla bakmalarının mümkün olmayacağını vurgulayan Sağlam, "Çocukluğunu yaşayamayan, temel eğitimden faydalanamayan çocukların her türlü suça sürüklenmeye müsait olduğu unutulmamalıdır. Sokakta çeşitli fiziksel ve sosyal risklerle karşılaşan, güç şartlarda yaşamak zorunda kalan çocukların aynı zamanda ruhsal sağlığının da olumsuz yönde etkilenmesi kaçınılmaz bir gerçektir. Bugünün küçükleri, yarının büyükleri çocuklarımızın suç ve suç unsurlarından uzak kalması için Antalya Emniyet Müdürlüğü olarak projeli çalışmalar yürütmekteyiz" diye konuştu.

EN DEĞERLİ VARLIK ÇOCUKLAR

Yarına güvenle bakabilmenin, çocuklara sağlanacak imkânlarla doğrudan alakalı olduğuna değinen Sağlam, "Milletimizin en değerli varlıkları olan çocuklarımızın, hak ettikleri sosyal ve ekonomik ortamlarda yaşayabilmeleri ve geleceğe güvenle bakabilmeleri için, atacağımız adımların ne kadar önemli olduğunun bilincinde olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu vesile ile ülkemizde ve dünyada çocuk işçiliğinin son bulması dileğiyle, tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Çocuk işte değil okulda olmalıdır'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN