Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ucuz domates için 15 gün beklenecek

Antalya Toptancı Hali Şube Müdürü Rıza Uysal, ara dönem nedeniyle fiyatlarda yükselme olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 27.6.2013
Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hal Müdürü Rıza Uysal, domatesteki fiyat yükselmesinin nedeninin tuta kelebeği olmadığını belirtti. Çiftçilerin son dönemde seralarındaki domateslerin son döllerinden aşırı sıcak nedeniyle hasat yapamadığını kaydeden Uysal, "O son döldeki sera tavanına yakın olan ürünler değerlendirilemedi. Seralarda ürün azaldı. Yayla domatesleri henüz tezgaha gelmeyince az da olsa fiyat yükselmesi oldu. Ayrıca çiftçiler için ara dönem denilen 15 günlük bir geçiş dönemi var. Anormal bir durum yok. Her yıl bu durum oluyor. Bu yıl fiyatlar biraz arttı" dedi.

DOMATES 2-2.5 LİRA ARASINDA
Şu an halde normal domates fiyatının 2 ile 2.5 lira arasında değiştiğini kaydeden Uysal, şöyle konuştu: "Şunu belirtmek isterim. Fiyatları aşırı derecede yüksek olan özellikle domatesler. Yani kokteyl, çeri, beef gibi. Zaten o grup domateslerin fiyatları normal sezonda da yüksek. Olağanüstü bir durum olmazsa, yayla ürünlerinin çıkmasıyla birlikte 15 gün içinde fiyatlar normale dönecektir" diye konuştu.

BAZI FİYATYAR
Salatalık 80 kuruş, biber (dolmalık) 1 lira 80 kuruş, biber (dolma renkli) 5 lira, fasulye 2 lira, kabak 1 lira, patlıcan 1 lira
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ucuz domates için 15 gün beklenecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN