Sobacıların sorunu çözümsüz

Giriş Tarihi: 3.7.2013

Sobacılar Çarşısı esnafının kira sorunu İl Koordinasyon Toplantısı'nda gündeme geldi. Vakıflar Bölge Müdür Vekili Geyik, proje yanlış olduğu için sorun yaşandığını söyledi

Antalya Valisi Sebahattin Öztürk'ün başkanlık ettiği İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, rekor bir sürede tamamladı. Vali Öztürk, kurumların yapılanları uzun uzadıya anlatmasını istemedi. Toplantıda, kurumlar koordinasyon gerektiren bir yatırımları olmadığını söyledi.

ÇÖZÜM BULAMADIK
Toplantıda Sobacılar Çarşısı esnafının yüksek kira bedeli sorunu gündeme geldi. Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Akaydın, "Sobacılar Çarşısı esnafı kira çok yüksek olduğu için ödeyemiyorlar. Burası nostaljik bir çarşı. Demir ve e el sanatları üzerine. Buna bir çözüm bulamadık. Vakıflar Genel Müdürü ile bir sene önce konuştuk. İhale ile verilen yerler. Kamu zararı oluşur gerekçesiyle çözüm bulunamadı" diyerek kira bedellerinde indirim istedi.

PROJE BAŞTAN YANLIŞ

Vakıflar Bölge Müdür Vekili Osman Geyik, Sobacılar Çarşısı'nın özel bir proje olduğunu söyledi. Mesleklere farklı uygulama çıkaramadıklarını açıklayan Geyik, "Orası çok iyi olmamış. Sobacı ve demirci var ama mevcut dükkanlar buna uygun değil. Tenekeci, demirci dükkanı iyi yapımmamış. Orada bakırcılar memnun, iş yapıyor. Demircilerin yapması mümkün değil. Proje temelinden yanlış yapılmış. Orası herkese kiraya verilemiyor. Boş olanların bedelini indirip kiraya verme imkanımız yok" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sobacıların sorunu çözümsüz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN