Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Işık YARGIN: Zorro'nun ölümü

Giriş Tarihi: 8.7.2013
14 yıl önce bir ağustos sabahı ailemize katıldığında 25 günlüktü. Köpek sahibi oluyorsan statü de belirtmeli diyen sosyal çevrenin etkisini hiçe sayarak kabullendik. Annesi dalmaçyalı, babası meçhul yavrulardan tez zamanda kurtulmak isteyen sahipleri nedeniyle annesinden 25 günlük ayrılmak zorunda kalmıştı.
Şaka gibi ancak; kader ağlarını örmüş olmalı zamanlama bu miniciği bağrımıza basmamız için uygundu. Büyük oğlumuzun üniversiteye gittiği ilk günlerdi ve ayrılık bizi yalnızlaştırmıştı.
Bir önceki sinema sezonunda sinemalarda Zorro fırtınası esmişti Maskeli Kahraman Zorro... Simsiyah bir baş öyle siyah ki gözleri bir ışıltı olarak algılanabiliyor annesinden aldığı puanlı bir boyun başı vurguluyor sonra puanlar göğüsten aşağı doğru iniyor, ayaklara kadar ve simsiyah sırtın devamında simsiyah ucu beyazla biten kuyruk. İsmi Zorro olmalı dedi Emir.
14 yıl dosta güven düşmana korku salan bu sadık dostla yaşamak karşılıksız sevginin yüceliğini öğrenmek, vefanın, samimi bağlılığın, sitemin nasıl olursa etkili olacağını deneyimlemek ve Zorro ile çoğalmak … Sevgili annem son yıllarını bizimle geçirmeyi tercih etti. Her sabah evden ayrılırken Zorro'ya 'nineye iyi bak' derdik hemen ninenin balkonuna sonra gözlerimizin içine bakardı neşelenir gülerdik zannederdik ki biz halleniyoruz. Ninesi son kez evimizden ayrıldığında günlerce yerinden kalkmadı, yemek yemedi, özel bakımla ve sevgiyle tekrar ayaklandı ama o bir daha ninesinin odasına girmedi.
Her sabah odasının kapasının önünde bir müddet durma Zorro ritüeli oldu.
Ve çok sevdiğim şarkı Nilüfer; 'Zamanın eli değdi bize. Çoktan değişti her sey.
Aynı değiliz hiçbirimiz 'der. Zorro'nun önce siyah güzel başı beyazlamaya başladığında zaman 'işliyorum' uyarısını yaptı. Bedeni son iki aya kadar kendisini ele vermedi. Sonra merdivenleri zor çıkar oldu. Yerinden zor kalkmaya başladı ve Zorro ile daha fazla zaman geçirmek için gündüzleri de ofisimizde bizimle olmaya başladı. Her şey yolunda zannederken bir gün yerinden kalktı bir kaç adım attı ve düştü arka kısmına inme inmiş. Bizim için hiç beis yoktu ama Zorro bu durumu sevmedi. Veteriner her sabah geldi serumunu taktı bizler altını aldık hiç gocunmadan.
Zorro bir kahramanlık daha yaptı bizi zor durumda bırakmadı. Onun yanına oturduk geçmiş zamanları konuştuk ve o gülümseyerek ebediyyen uyudu.
Ah felek söyle bana ne yapmam gerek Hayat berbat gel bu eli saymayalım Ah felek söyle bana ölmem mi gerek Hayat berbat biz yeniden başlayalım...
İyi ki şarkılar var... Söyleyemediklerime tercüman...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Işık YARGIN: Zorro'nun ölümü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN