Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eski Ramazan nostaljisi tuttu

Kepezliler, on bir ayın sultanı Ramazan'ın manevi atmosferini, Kepez Belediyesi'nin geleneksel Ramazan etkinliğinde yaşıyor

Giriş Tarihi: 12.7.2013
Kepez Belediyesi'nin, eski Ramazanları aratmayan etkinliklerin olduğu Ramazan şenliği başladı. Kepez Belediyespor Tesisleri'nde kurulan etkinlik alanında Kepezliler, hem geleneksel Ramazan eğlencelerini yeniden yaşıyor hem de oruç ayının kardeşlik ortamını paylaşıyor. Kepezliler, 30 gün sürecek olan şenlikte, geleneksel temaşa sanatlarını, hemşehri gecelerini, ünlü sanatçıların konserlerini izleme imkânı bulacak. İftar çadırının da kurulduğu alanında, Türk evlerinden oluşan çarşı da hizmet verecek. Çocuklar da etkinlik alanına kurulan lunaparkta doyasıya eğlenecek. Ramazan etkinliğinin 2. gününde ise Hacivat-Karagöz gösterisiyle birlikte Türk Halk Müziği Sanatçısı Gökmen bir konser verecek.

SANATÇILAR

Kepez Belediyesi Ramazan Etkinliği'nde, Orhan Hakalmaz 13 Temmuz'da, Orhan Ölmez 20 Temmuz'da, Ayna Erhan Güleryüz Grubu 27 Temmuz'da, Murat Göğebakan 4 Ağustos'ta sahne alacak. Asım Akkuş, Ömer Karaoğlu, Orhan Aykut, Burak Ahıskalı gibi sanatçıların da konserler vereceği etkinlikte, hemşehri dernekleri geceleri yapılacak.

ÖNCE İFTAR SONRA EĞLENCE
Kepez Belediyesi'nin, kardeşlik ve sevgi ortamının güçlenmesi amacıyla bu yıl 4'üncüsünü düzenlediği etkinliğin birinci gününde Mehteran konseri ile aşık- maşuk ve tulumbacılar gösterileri yer aldı. Yüzlerce Kepezli, iftar çadırında oruçlarını açıp gösterileri ilgiyle izledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski Ramazan nostaljisi tuttu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN