Müzisyen avcısı

Otellerde ucuz yabancı müzisyenlerin tercih edilmesine tepki koyan Doç. Arif, Antalya'nın tek piyano okulunu açarak yerli yetenek avına çıktı

Giriş Tarihi: 13.7.2013
Lüks otellerde ucuza müzik yapan yabancı müzisyenlerin tercih edilmesine tepkili olan Doç. Dr. Cemile Arif, Antalya'nın tek piyano okulunu açarak yetenek avı başlattı. Azeri asıllı Türk vatandaşı ve 24 yıllık Antalyalı olan Doç. Arif, 2 ay önce açtığı Fener Mahallesi'ndeki Piyano Sanat Merkezi'ndeki öğrencileri arasında Antalya Milletvekili Gökçen Enç'in 10 yaşındaki kızı Dora da var.

YERLİ MÜZİSYEN EVDE

Yıllardır Türkiye'de ekmek yediğini ve borcunu ödemek için merkezi açtığını dile getiren Arif, başta Rusya olmak üzere yabancı ülkelerden gelen müzisyenlerin ucuza çalışması yüzünden Türk müzisyenlerin evde oturduğunu söyledi. Türk müzisyenlerin daha yetenekli ve repertuarlarının daha geniş olduğunu belirten Arif, "Türkiye'nin müzisyenleri, kendine yetiyor olmalı. Rus piyanistler Türk Sanat Müziği çalamaz. Piyanodaki yeteneğimi, özellikle 4 yaşından itibaren aldığım Türk çocuklarına aşılamaya başladım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müzisyen avcısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN