Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bile bile haciz'

Türel'den Akaydın'a suçlama: Seçim yaklaştığı için makamın dahi haczedilmesini bile bile engellemeyerek kendisini mağdur göstermeye çalışan Akaydın yine halkı aldatıyor

Giriş Tarihi: 18.7.2013
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın makam odasındaki LCD televizyonu, buzdolabı ve toplantı odasındaki sandalyelerine, belediyenin Açıkel Temizlik Firması'nın, 2009 yılından doğan 1 milyon 800 bin liraya yakın alacağından dolayı haciz gelmesi, gündeme bomba gibi düştü. Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Yardımcısı Menderes Türel, yaşanan haciz olayı sonrası, Akaydın'a yüklendi.

BİLE BİLE ENGELLEMEDİ

Menderes Türel, Akaydın'ı haczi bile bile engellememekle ve şov yapmakla suçladı. Türel, "Bile bile kendisini haczettirip arkasından da mağdur edebiyatı yapmak, tek kelimeyle, halka dalga geçmektir. Seçim yaklaştığı için makamın dahi haczedilmesini bile bile engellemeyerek kendisini mağdur göstermeye çalışan Akaydın yine halkı aldatıyor. Bir de utanmadan bu mağdur edebiyatını 'gerekirse bahçede çalışırım' sözleriyle süsleyerek, şahsımı suçlamaya çalışıyor. Beni suçlayarak beceriksizliğine kılıf arayıncaya kadar, Antalya'nın meseleleri ile uğraşsa daha başarılı olur" diye konuştu.

KONUŞMACILARA NE ÖDENDİ?

Eleştirilerine devam eden Menderes Türel, "4.5 yıldır belediye başkanlığı yapıp hala finans yönetimini başaramayan bir belediye başkanına sahip olduğumuz için şahsen utanç duyuyorum" diye konuştu. Menderes Türel, televizyonun haciz edilmesine engel olmamasına karşın, Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı harcamalara dikkat çekti; Akaydın'ın panellere getirdiği konuşmacılara ne kadar para ödediğini açıklamasını isteyen Türel, "Tansel Çölaşan, Uğur Dündar ve birçok konuşmacı. Bunlara ne kadar ödendi açıklasın. Ücret almadılarsa eğer, onu da açıklasın. İstediği yere para buluyor." Büyükşehir Belediyesi'nin Ak Partili Meclis Üyesi Yaşar Tabur ise borçların ödenmemesi nedeniyle, firmaların Büyükşehir Belediyesi'ne güveni kalmadığını ifade ederek, "Bunun en önemli göstergesi ihaleler. Önceki dönemde bir ihaleye en az 6 firma katılırdı. 15-20 firmanın katıldığı ihaleler olurdu. Antalya dışından çok firma gelirdi. Şimdi Sayın Akaydın bu itibarı yerle bir etti. İhalelere davet ediliyor, firmalar gelmiyor. İhalelere artık bir iki firma katılıyor. Esnaf bile belediyeye mal vermiyor" diye konuştu.

KÖTÜ NİYETLİ BİR HAREKET

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, haciz yapan firmayı kötü niyetli olarak nitelendirdi. Başka birimlerden haciz yapma hakkı olmasına rağmen, firmanın talebi doğrultusunda başkanlık makamında bu işlemin gerçekleştirdiğini hatırlatan Akaydın, "Kötü niyet var. Bir ay önce dava kazanmış firmanın, baskın tarzında belediyeden hacizle almaya kalkması, kötü niyetle yapılmış harekettir" dedi.

ALACAKLI FİRMA SAYISI
Şu anda bir çok firmanın, Açıkel firması gibi Büyükşehir Belediyesi'nden yüksek tutarda alacağı olduğunu vurgulayan Yaşar Tabur, "Buna benzer bir çok firma, sürecini yasal platformda devam ettiriyor. Bu firmanın sesi çıktığı için duyuldu. Ancak firmalar alacakları konusunda umutlu olmadığı için filer bir şey yapmıyor. Onlar bu yolu denese, haftada bir kez belediyeye icra gelir" diye konuştu.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bile bile haciz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN