Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitime 640 bin €

Giriş Tarihi: 1.8.2013

Türk Ulusal Ajansı tarafından eğitime sağlanacak 12,3 milyon euro destek ile Türkiye, Avrupa 1'incisi oldu. İl bazında ise Antalya, toplam 28 proje ile Türkiye 4'üncüsü oldu

Okulda eğitim alanında Avrupa ülkeleriyle işbirliği yaparak eğitim ve öğretimde kaliteyi artırarak, kültürlerarası diyalog sağlamayı ve dil öğrenimini teşvik etmeyi amaçlayan Hayat Boyu Öğrenme (LLP) / Comenius Programının 2013 Yılı Teklif Çağrısı Dönemi Ortaklık Projeleri başvuru sonuçları açıklandı. Türk Ulusal Ajansı tarafından okulda eğitime sağlanacak 12.3 milyon euro destek ile Türkiye Avrupa 1'incisi oldu. İl bazında ise Antalya, toplam 28 proje ile Türkiye 4'üncüsü oldu.

15 BİN ÖĞRETMEN

Türkiye dördüncüsü olan Antalya'da bu yıl 27 tane Comenius Okul ortaklığı projesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Comenius Regio (Bölgesel Ortaklık) Projesi de kabul edildi. 2013 yılında kabul edilen projelerle Antalya'ya toplam 640 bin euro hibe sağlandı. Hibe destekleri ile bu yıl Türkiye genelinde 15 bin öğretmen ve öğrenciye, farklı Avrupa ülkelerindeki paydaşlarıyla ortak ilgi alanındaki konularda birlikte çalışma fırsatı sağlanmış oldu.

PAYLAŞIM SAĞLANACAK

Hibe desteği hakkında açıklamada bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, "Bu çerçevede, kültürel etkileşim, yabancı dil öğrenimi, çevre duyarlılığı, tarihi ve kültürel mirasların korunması, kişisel ve sosyal becerilerin geliştirilmesi, ekip çalışmasının ve işbirliğinin etkinleştirilmesi, bilgi iletişim teknolojilerinin kullanılması, eğitim ve öğretim metodlarına ilişkin deneyimlerin paylaşılması ve yeni uygulamaların geliştirilmesi, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması, ders dışı aktivitelerin ve fiziksel hareketin özendirilmesi gibi çok çeşitli konu başlıklarında Türk eğitim personelinin ve öğrencilerin Avrupa ülkelerinden farklı okul ve eğitim kurumlarıyla biraraya gelmeleri ve iyi uygulama örneklerini paylaşmaları sağlanacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitime 640 bin €
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN