Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köpek kiralama dönemi

Giriş Tarihi: 1.8.2013

Barınaktaki köpeklere eğitim veren bir köpek eğitim merkezi, köpek almak isteyenlere önce kiraya veriyor

Karne, sevgililer günü, doğumgünü hediyesi olarak petshoplardan alınıp uyum sağlanamayınca sokağa bırakılan köpeklerin mağduriyetinin ve insanların vicdan sızlamalarının giderilmesi için, köpek kiralama dönemi başladı. Büyükşehir Belediyesi'nin hayvan barınağındaki köpeklere temel eğitim verip işlevsellik kazandırarak isteyenlere hediye edilen Elimi Tut projesinde yer alan köpek eğitmenleri, ellerindeki köpekleri kiralamaya karar verdi.

SATIN ALIRSANIZ İADE

Köpeklerin eğitiminde rol oynayan Yamansaz Kemerağzı Köyü'ndeki Lara Dog Kennel işletmecisi Özkan Güzel, 15 cins köpeği kiralamaya başladı. Günlüğü 30 TL'den kiralanan 500 TL ile 2 bin TL değerindeki köpekler satın alınmak istenirse, kiralama bedeli ise iade ediliyor. Yıllardır köpeği olmayan eşine dostuna ödünç köpek verdiğini ve Elimi Tut projesiyle kiralama yöntemiyle bu hizmeti herkese vermeye karar verdiğini belirten Güzel, "İnsanlar petshoplarda şirin buldukları köpekleri birbirlerine, çocuklarına hediye ediyor. Bakamadıkları ya da uyum sağlayamayınca ya sokağa atıyorlar, ya da barınaklara bırakıyorlar. Sonrasında da vicdanları sızlıyor" dedi

UYUM OLMAZSA İADE EDERSİNİZ
İnsanların ödünç aldıkları köpekle günde en az iki kez yürüyüş yapmaya, mamasını suyunu kontrol etmeye tahammülü olup olmadıklarını kontrol edebileceğini ifade eden Güzel, "Ev içinde köpeğin varlığından rahatsız olup olmayacağınızı görebilirsiniz. İnsanların en iyi dostlarıyla uyum sağlayamazsanız, hemen iade edebilirsiniz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köpek kiralama dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN